Biletomaty w Częstochowie od 1 marca

  Biletomaty w Częstochowie od 1 marca

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biletomaty w Częstochowie od 1 marca

  ©Janusz Strzelczyk

  Częstochowanie nareszcie będą mogli kupować bilety w specjalnych biletomatach. Takie urządzenia działają już od lat w wielu polskich miastach, ale debiut pod Jasną Górą będą miały 1 marca.
  Biletomaty w Częstochowie od 1 marca

  ©Janusz Strzelczyk

  W centrum handlowym Real stanie pierwszy w Częstochowie automat sprzedający bilety komunikacji miejskiej. - To pierwsze z trzech zakupionych przez nas urządzeń - mówi Michał Porada, zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie.

  Dwa następne biletomaty zostaną zainstalowane w centrum handlowym Jagiellończycy i w Politechnice Częstochowskiej. Powinny się tam pojawić za około miesiąc. Jeden automat kosztuje 80 tysięcy złotych.

  AKTUAL:NY cennik biletów autobusowych i tramwajowych w Częstochowie

  - Obsługa urządzenia jest bardzo prosta - mówi Artur Gawęda, informatyk w MPK. - Automat ma ekran dotykowy, na którym wybieramy, jaki bilet chcemy kupić.

  W automatach kupimy jednorazowy bilet, doładujemy także kartę elektroniczną. Na ekranach automatów wyświetlane są - zmieniające się - zdjęcia zabytkowych i najciekawszych miejsc w Częstochowie oraz Jurze. Obrazki znikają gdy dotkniemy ekranu. W ich miejsce pojawia się tablica z ikonami i wyborem biletów, które możemy kupić. Za zakupy zapłacimy bilonem lub banknotami, a z czasem także kartą bankomatową. Maszyna wydaje resztę, ale tylko w bilonie. Wszystkie trzy automaty staną w pomieszczeniach.

  Czy w mieście staną kolejne biletomaty? Czytaj na czestochowa.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama