Ważne
  Sprawa Jerzego Hopa: Sąd odczytuje akt oskarżenia

  Sprawa Jerzego Hopa: Sąd odczytuje akt oskarżenia

  PS, TES

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przewodniczący skłądu orzekającego Sądu Okręgowego w Katowicach kolejną godzinę odczytuje oskarżenie byłego prokuratora apelacyjnego Jrzego Hopa. Oskarżony jest o wyłudzenie od firm ponad 1,7 mln zł oraz przekroczenie uprawnień. Wyrok dzisiaj.
  Akt oskarżenia liczy 115 stron. Sąd odczytuje akt oskarżenia już kolejną godzinę, lecz mimo to wyroku należy się spodziewać jeszcze w środę po południu.

  Według aktu oskarżenia, w latach 1993-2002 Hop zapraszał szefów firm na spotkania, podczas których przedstawiał im trudną sytuację prokuratury, wskazując na jej potrzeby i braki, np. sprzętu biurowego. Według prokuratury w rzeczywistości sprzętu nie kupowano, a pieniądze trafiały do kieszeni oskarżonego. W ten sposób miało zostać oszukanych 65 firm i osób.

  Posługując się sfałszowanymi fakturami potwierdzającymi zakup sprzętu komputerowego dla podległych mu prokuratur wyłudził 1,7 mln zł. Takie są ustalenaio prokuratury.

  CZYTAJ SZCZEGÓŁY SPRAWY PROKURATORA HOPA

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ
  METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama