Chcesz rzucić klątwę? Na Śląsku to możliwe

  Chcesz rzucić klątwę? Na Śląsku to możliwe

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sekty terapeutyczne -oferujące terapię zagubio-nym, w stanie depresji, będącym w życiowym dołku, sfrustrowanym. Wszystko po to, aby ich zniewolić, uzależnić
  1/5
  przejdź do galerii

  Sekty terapeutyczne -oferujące terapię zagubio-nym, w stanie depresji, będącym w życiowym dołku, sfrustrowanym. Wszystko po to, aby ich zniewolić, uzależnić od siebie i w przyszłości wykorzystać.

  Egzorcyzmy, magia i wróżby - mamy nową, niebezpieczną modę
  Za 200 zł można rzucić klątwę na nielubianą synową lub konkurenta w biznesie. Zapanowała także irracjonalna moda na... egzorcyzmy, które bynajmniej nie mają nic wspólnego z uznanym przez Watykan kościelnym rytuałem. Egzorcystami są osoby do tego nieuprawnione. W naszym regionie działa około 50-60 sekt religijnych, ekonomicznych, terapeutycznych i edukacyjnych. Wzrasta też zainteresowanie okultyzmem, czyli magią, podróżami astralnymi oraz tzw. ideologią New Age. Te niepokojące fakty widać w najnowszym raporcie przygotowanym przez Śląskie Centrum Informacji o Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych.

  - Stale wzrasta liczba osób uwikłanych w różnorodne praktyki związane z okultyzmem. Tendencja ta jest bardzo niepokojąca - mówi nam Dariusz Pietrek, koordynator Śląskiego Centrum Informacji z Chorzowa, które udziela pomocy w sprawach związanych z działalnością sekt.

  Ks. Jarosław Kwiecień, rzecznik Kurii sosnowieckiej, wzrastające zainteresowanie magią i czarami tłumaczy coraz większą laicyzacją społeczeństwa i tym, że natura nie znosi próżni.

  - Człowiek z natury jest osobą uduchowioną i jeśli nie wierzy w pana Boga, to szuka jego namiastki - mówi ks. Jarosław Kwiecień. Nie widzi nic złego w czytaniu horoskopów dla zabawy, ale kiedy ktoś zaczyna w nie wierzyć, powinien się nad sobą zastanowić.
  A te namiastki modlitwy i mszy św. są niemal na każdej ulicy. Gabinety wróżbiarskie, rzucanie klątwy na złośliwą sąsiadkę czy nielubianego szefa. Do tego np. kursy POP-psychologii, a w ich ramach np. nauka radykalnego wybaczania i rebirthingu, czyli świadomego oddychania, które wyzwala.

  - To wszystko za duże pieniądze. Tymczasem tak naprawdę podobny skutek można osiągnąć wypijając butelkę wina z bliską osobą i szczerze z nią rozmawiając - mówi Dariusz Pietrek.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama