W Świętochłowicach otwarto nowy żłobek dla 20 dzieci

  W Świętochłowicach otwarto nowy żłobek dla 20 dzieci

  MSH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W czwartek, 1 marca, najmłodsi mieszkańcy Świętochłowic pójdą po raz pierwszy do żłobka. W placówce przy ul. Czajora 3 w Chropaczowie przygotowano 20 miejsc dla maluszków. Żłobek został wczoraj ponownie otwarty po... 16 latach!
  - Mamy cztery sale dla dzieci, kuchnię, punkt wydawania posiłków, szatnię, łazienki, biura i magazyny - wylicza Katarzyna Osmelak, dyrektor zespołu opieki nad dziećmi do lat 3 w Świętochłowicach. Generalny remont budynku, w którym kiedyś mieściła się administracja MZBM, trwał prawie rok.

  W Katowicach w kolejce do żłobka czekają już zarodki

  - Zgłaszało się wielu rodziców, którzy chcieli zapisać dziecko. Stworzyliśmy nawet listę rezerwową, ale akurat ci rodzice już we własnym zakresie zorganizowali opiekę nad dziećmi - dodaje Osmelak.

  W ten sposób okazało się, że są jeszcze cztery miejsca dla najmłodszych świętochłowiczan. Budowa żłobka kosztowała blisko 850 tys. zł, z czego 242 tys. zł to dotacja z programu rządowego "Maluch". Resztę wyłożyło miasto.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ
  METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama