Śledztwo: Nauczycielka brała pieniądze za oceny?

  Śledztwo: Nauczycielka brała pieniądze za oceny?

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śledztwo: Nauczycielka brała pieniądze za oceny?

  ©Marcin Osman

  Nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie została zawieszona przez dyrektora szkoły w czynnościach. Wcześniej Eugeniusz Bugaj zgłosił do prokuratury doniesienie o podejrzeniu czerpania przez nią korzyści majątkowych w zamian za wystawianie uczniom lepszych ocen.
  Śledztwo: Nauczycielka brała pieniądze za oceny?

  ©Marcin Osman

  - Dowiedziałem się o wszystkim przez przypadek. Jeden z rodziców zapytał mnie na ulicy, co to wymyślamy za akcję handlowania stroikami świątecznymi - mówi Bugaj. - Byłem zaskoczony, bo o niczym nie wiedziałem. Rozpocząłem działania w tej sprawie około 15 grudnia.

  Sąd Rejonowy z Częstochowy skazał troje nauczycieli

  Dyrektor przeprowadził akcję sprawdzającą, polegającą na wypełnieniu przez uczniów ankiet, by potwierdzić, czy zasygnalizowana przez rodzica sytuacja miała miejsce. Pytania dotyczyły m.in. nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem szkoły, współpracy z nauczycielami, ewentualnych patologii.

  Powstaje kodeks etyki nauczyciela. Nie za późno?

  Z ankiet wynikało, że jedna z nauczycielek przyjmuje od uczniów pieniądze. Niektórzy z nich podawali w ankiecie jej nazwisko, inni pisali, że słyszeli tylko, iż coś takiego ma miejsce.

  - Ustaliliśmy, że nauczycielka sprzedawała uczniom bombki choinkowe za 5 zł oraz dodatki - opowiada dyrektor.

  Młodzież miała zrobić z bombek i dodatków stroiki i sprzedać za nie mniej niż 10 zł. Pieniądze ze sprzedaży miały trafić do nauczycielki. Niektórzy kupowali jeden komplet, inni więcej. Ci, którzy nie potrzebowali poprawiać ocen, nie kupowali. Nauczycielka pisemnie wyjaśniła dyrektorowi, że prowadziła działalność dydaktyczną. Uczniowie za pomocą bombki poznawali pojęcie kuli, a pieniądze miały być tylko zwrotem kosztów pomocy dydaktycznych.

  - Badamy, czy nauczycielka żądała korzyści majątkowych za zmianę ocen na korzystniejsze - mówi prokurator Katarzyna Sacharczuk z Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

  CZY NAUCZYCIELE FINANSOWO WYKORZYSTUJĄ UCZNIÓW? NAPISZ O SWOICH DOŚWIADCZENIACH

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ
  METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   akcja ze stroikami świątecznymi

   rodzic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 22

   Coś w szkołach (np. SP nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach) było z tym handlowaniem stroikami świątecznymi - ja sam, jeszcze przed ostatnimi świętami musiałem z dzieckiem latać po markietach typu...rozwiń całość

   Coś w szkołach (np. SP nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach) było z tym handlowaniem stroikami świątecznymi - ja sam, jeszcze przed ostatnimi świętami musiałem z dzieckiem latać po markietach typu M1, żeby kupić "obowiązkowo" nie byle jakie stroiki świąteczne do szkoły - "pani to zbierać będzie i dalej chce przekazywać, np. do domu dziecka", ??? - nie pojmowałem kompletnie tej akcji, ale musiałem - inaczej, podobno konsekwencje mogły być bardzo srogie, zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   S.P.7

   rodzic 2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 24

   Pierwszy raz słyszę mam dwoje dzieci w Tej szkole - nie słyszałem o tej akcji !!! bzdura jakaś !! W której klasie i u kogo te stroiki ??

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama