Koniec prohibicji w Częstochowie. SLD i PO są "za"

  Koniec prohibicji w Częstochowie. SLD i PO są "za"

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koniec prohibicji w Częstochowie. SLD i PO są "za"

  ©Bartłomiej Romanek

  Miasto ma już gotowy raport w sprawie konsultacji społecznych na temat zniesienia prohibicji przy ulicy Dekabrystów w Częstochowie. Decyzja już na najbliższej sesji, w czwartek, 29 marca
  Koniec prohibicji w Częstochowie. SLD i PO są "za"

  ©Bartłomiej Romanek

  Radni mogą w oparciu o raport z konsultacji społęcznych już podczas najbliższej sesji podjąć decyzję o uchyleniu uchwały wprowadzającej prohibicję w tym rejonie. I wszystko wskazuje na to, że z tej możliwości skorzystają, bo przewodniczący rady, Zdzisław Wolski, już zapowiedział, że wprowadzi ją do porządku obrad.

  - Moim zdaniem, jeżeli jest już gotowy raport, to trzeba tę sprawę przegłosować podczas marcowej sesji - twierdzi Wolski.

  SLD chce zniesienia prohibicji w Częstochowie

  Nad przebiegiem konsultacji czuwało Biuro Inicjatyw Lokalnych i Konsultacji Społecznych. Zdaniem tej organizacji, radni mają tylko dwie możliwości.

  - Uchwała podjęta kilka lat temu teraz nie miałaby mocy prawnej, bo nie można wprowadzać prohibicji. Można byłoby to porównać do sytuacji, kiedy po napadzie na kobietę w parku zabrania się wstępu do niego wszystkim mężczyznom - tłumaczy Agata Wierny z Biura Inicjatyw Lokalnych.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Koniec prohibicji na stadionach CZYTAJ
  Unijna prohibicja powróci do nas za rok SZCZEGÓŁY


  - Teraz radni mogą albo uchylić uchwałę i znieść prohibicję, albo ją utrzymać. W naszym raporcie znalazły się zapisy, co należy zrobić w jednym i w drugim wariancie - dodaje Wierny.

  Niezależne projekty zniesienia prohibicji napisali radni SLD i PO. Radni PiS są im przeciwni. Wspólnota Samorządowa wciąż się zastanawia, jak głosować.

  Co o pomyśle mówią mieszkańcy? Czytaj na czestochowa.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *A JEDNAK POLSKIE OBOZY ISTNIAŁY. MOŻE NIE KONCENTRACYJNE I NIE ZAGŁADY, ALE JEDNAK. TUŻ PO WOJNIE ZMARŁO W NICH TYSIĄCE LUDZI, ZATRZYMANYCH JAKO "ELEMENT NIEPEWNY". ZOBACZ FILM I PODYSKUTUJ
  *PRZEZ 100 DNI LICZYLIŚMY NA PO, ŻE SPEŁNI OBIETNICE I PORADZI SOBIE Z USTAWĄ
  METROPOLITALNĄ. ALE POLITYCY ZAPOMNIELI, CO NAM OBIECALI


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama