W Czyrnej ruszą wszystkie wyciągi!

  W Czyrnej ruszą wszystkie wyciągi!

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zapadła już decyzja o ogłoszeniu publicznego przetargu na dzierżawę 13 wyciągów należących do Ośrodka Narciarskiego Czyrna-Solisko.
  - Podjęło ją w środę Walne Zgromadzenie i Rada Nadzorcza Gliwickiej Agencji Turystycznej oraz Ministerstwo Skarbu - informuje Mirosław Bator, prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej.

  Oznacza to definitywny koniec 10- letniego sporu pomiędzy GAT i prywatnymi właścicielami gruntów, przez które przebiegają trasy narciarskie, a więc i koniec odstraszającego narciarzy od wizyt w Szczyrku grodzenia stoków.

  - Z inicjatywy Stowarzyszenia Właścicieli Gruntów powstała spółka, która może prowadzić działalność gospodarczą. Akcjonariuszami nowej firmy jest 53 właścicieli gruntów, przez które przebiegają trasy narciarskie. Resztę terenu ma Gliwicka Agencja Turystyczna. Sprawa jest więc uregulowana i żadnej trasie nie grozi już blokada - zapewnia Stanisław Richter, prezes Stowarzyszenia Właścicieli Gruntów.

  Dotychczasowe długi hipoteczne agencji zostaną decyzjami kilku resortów ministerialnych uwolnione do końca października, co pozwoli na jej prywatyzację, wydzielenie majątku w Szczyrku i modernizację ON Czyrna-Solisko.

  W przyszłym roku GAT zostanie sprywatyzowana i powstanie spółka, zrzeszająca właścicieli gruntów oraz przedsiębiorców, którzy będą chcieli włączyć się do budowy nowoczesnego centrum narciarskiego.
  Zarząd GAT rozpoczął już starania o postawienie nowego wyciągu krzesełkowego.

  Szczyrk ma do odrobienia wieloletnie zaległości. Od standardów i atrakcji dostępnych w innych górskich miejscowościach odstają nie tylko urządzenia GAT, ale wiele innych obiektów. Wystarczy porównać mieniący się do niedawna zimową stolicą Beskidów kurort pod Skrzycznem z Wisłą. W ciągu ostatnich lat powstały tam dwa wyciągi krzesełkowe. Kończą się prace przy montażu "kanapy" w Stacji Narciarskiej Soszów. Dużo dzieje się w innych, znacznie mniejszych gminach. W Szczyrku budowa nowych wyciągów idzie jak po grudzie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama