Minister Nowak: Powstrzymajmy się od szukania winnych...

  Minister Nowak: Powstrzymajmy się od szukania winnych katastrofy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Powstrzymajmy się od szukania winnych sobotniej katastrofy kolejowej, poczekajmy na raport niezależnej komisji i zakończenie prac prokuratury - zaapelował minister transportu Sławomir Nowak. Poinformował też, że poprosił prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o raport nt. wyszkolenia maszynistów.
  Minister Nowak: Powstrzymajmy się od szukania winnych katastrofy

  ©Bartek Syta

  Na niedzielnej konferencji prasowej Nowak powiedział, że odbył rozmowę z prezesem Urzędu Transportu Kolejowego i poprosił go o jak najszybsze przygotowanie raport o wyszkoleniu maszynistów.

  Zapowiedział, że w poniedziałek o godz. 11 zaplanowane ma kolejne spotkanie z przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. "Omówimy postępy i ustalimy możliwy termin zakończenia prac" - powiedział.

  Minister zaapelował o "powstrzymanie się od dywagacji, szukania winnych i rozdzielania win". "Poczekamy na raport niezależnej komisji, która zbada przyczyny katastrofy i zakończenie prac prokuratury. Nie warto na ludzkiej tragedii szukać kapitału politycznego" - podkreślił Nowak.


  Zapewnił, że rząd od pierwszych chwil stara się otaczać opieką poszkodowanych i ich rodziny. Poinformował, że w niedzielę odbył rozmowę z prezesem PZU, które jest ubezpieczycielem obu przewoźników - PKP Intercity i InterREGIO. Dodał, że PZU uruchomił infolinię i specjalny zespół, który ma sprawnie obsługiwać poszkodowanych.

  Nowak zaznaczył, że szczególna pomocą objęci zostaną poszkodowani kolejarze. "Z dwoma z nich się spotkałem o świcie w szpitalu. Nimi i ich rodzinami, a zwłaszcza rodzinami zmarłych, zaopiekujemy się w należyty sposób" - zapewnił. Dodał, że dostaną szczególne zapomogi finansowe, objęci zostaną też pomocą psychologiczną.

  "Zwracam szczególną uwagę na bohaterstwo dwóch konduktorów z PKP Intercity, którzy nie bacząc na swój stan zdrowia, udzielali pomocy poszkodowanym" - dodał Nowak.(PAP)  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Ludzie wciąż uwięzieni w zmiażdżonych wagonach
  Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
  ZOBACZ drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy
  Poznaj przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach
  Śledź relację na żywo z miejsca katastrofy kolejowej

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I kto to mówi?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 30

   Powstrzymajmy się, a niby dlaczego?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   modli się o zachowanie stołka

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 22

   czego się ma bać, teraz jest najważniejszy - ma zrobić przejezdność A2 a potem pa pa pa

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama