Zwolnienia w szpitalu w Rybniku. Spór zbiorowy?

  Zwolnienia w szpitalu w Rybniku. Spór zbiorowy?

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy w rybnickim Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu numer 3 w Rybniku wszczęty zostanie spór zbiorowy? Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się przedstawiciele związków zawodowych, działających w lecznicy, którzy sprzeciwiają się planowanym zwolnieniom.
  - Dyrektor ograniczył się tylko do poinformowania nas, że zamierza zwolnić ok. 40 sanitariuszy i blisko 20 pracowników administracji - mówi Krystyna Dyduch-Szmigiel, przewodnicząca Solidarności w rybnickim szpitalu. - W jego planach jest też wydzielenie laboratorium analitycznego ze struktur szpitala. Na nic zdały się nasze próby przekonania go, że laboratorium przynosi zyski, a nie straty. Odrzucił też naszą propozycję obniżenia kosztów sprzątania poprzez przyjęcie w struktury placówki 20 sprzątaczek z firmy zewnętrznej, świadczącej usługi porządkowe dla szpitala - dodaje.

  O swoich zastrzeżeniach, co do planów dyrektora lecznicy, przedstawiciele związków zawodowych poinformowali Urząd Miasta w Rybniku i Urząd Marszałkowski. - W najbliższych dniach odbędą się w tej sprawie spotkania. Potem podejmiemy decyzję o wszczęciu sporu - mówią związkowcy.

  Jerzy Kasprzak, dyrektor lecznicy, swoje stanowisko objął około 6 tygodni temu, po tym jak z tej funkcji zrezygnował Tomasz Zejer. Nowy szef lecznicy rozpoczął od szukania oszczędności, bo kondycja rybnickiej lecznicy dziś jest kiepska. Szpital ma około 18 milionów złotych długu. Urzędujący dyrektor zapewnia jednak, że nie planuje zwalniać lekarzy i pielęgniarek, a jedynie zmniejszyć zatrudnienie wśród personelu niższego szczebla, ratowników medycznych oraz w administracji.

  Dziś szpital w Rybniku zatrudnia blisko 1300 osób. Informacje o planowanych zwolnieniach wywołały ogromny niepokój wśród personelu. - Każda z pielęgniarek drży o swoją pracę, bo nie wiadomo, czy i nas nie sięgną zwolnienia - mówi pielęgniarka zatrudniona na oddziale wewnętrznym.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  *ŚLĄZACY I KASZUBI WSPÓLNIE CHCĄ WALCZYĆ O UZNANIE MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama