Przeszukiwanie miejsca katastrofy w Szczekocinach - z...

  Przeszukiwanie miejsca katastrofy w Szczekocinach - z mniejszą intensywnością

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Działania służba ratowniczych przeszukujących miejsce katastrofy kolejowej pod Szczekocinami nie zostaną przerwane na noc, będą jednak prowadzone "z mniejszą intensywnością" - podała straż pożarna. Bilans tragedii to 16 osób zabitych i ponad 50 rannych.
  "W nocy działania straży będą prowadzone z mniejszą intensywnością. Na miejscu mamy teraz dwa zastępy straży ze Szczekocin i grupę operacyjną z komendy wojewódzkiej" - powiedział PAP rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik. "Nie ma mowy o przerwaniu działań" - podkreślił.

  Radosław Lendor ze straży pożarnej w Zawierciu potwierdził, że akcja jest prowadzona w dalszym ciągu, choć nie w takim zakresie jak dotychczas.
  "Sukcesywnie są przeszukiwane kolejne miejsca, które dotychczas nie były dostępne. Tych miejsc jest coraz mniej, w związku z tym działania nie będą już tak intensywne, jak wcześniej" - wyjaśnił kapitan Lendor.

  Jak w niedzielę zapowiedział wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, akcja poszukiwawcza w miejscu katastrofy potrwa do momentu, w którym służby zyskają pewność, że pod wrakami rozbitych pociągów nikogo już nie ma. Według jego oceny, może to potrwać do południa w poniedziałek.

  Według ostatnich informacji, w katastrofie zginęło 16 osób. Do tej pory udało się zidentyfikować większość z nich. W niedzielę po południu w szpitalach nadal przebywało 51 poszkodowanych osób w różnym stanie, większość z poważnymi obrażeniami. Wśród poszkodowanych znaleźli się m.in. obywatele Ukrainy, Mołdawii i Czech. Część pacjentów przeszła już operacje.

  Do czołowego zderzenia dwóch pociągów, w których jechało ok. 400 pasażerów, doszło w sobotę o godz. 20.57. Na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa zderzyły się pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. (PAP)

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Ludzie wciąż uwięzieni w zmiażdżonych wagonach
  Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
  ZOBACZ drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy
  Poznaj przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach
  Śledź relację na żywo z miejsca katastrofy kolejowej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama