Katastrofa kolejowa w Szczekocinach: Więcej ciał nie ma,...

  Katastrofa kolejowa w Szczekocinach: Więcej ciał nie ma, wrak usunięty. Koniec akcji

  PS, KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katastrofa kolejowa w Szczekocinach: Więcej ciał nie ma, wrak usunięty. Koniec akcji
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Wrak drugiej zniszczonej lokomotywy został po godz. 13 usunięty z torów w miejscu katastrofy kolejowej w Szczekocinach. Ratownicy nie odnaleźli kolejnego ciała. Nadal nie wiadomo, gdzie jest maszynista. Straż pożarna ogłosiła: Idziemy w kierunku zakończenia akcji.
  W poniedziałek o godz. 15 koniec akcji ratowniczej - ogłosił wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

  W poniedziałek po godz. 13 służby techniczne usunęły z torów w Szczekocinach ostatni wrak, który tarasował przejazd. Ratownicy ponownie przeszukują cały teren katastrofy kolejowej w poszukiwaniu kolejnych ciał. Do akcji zaangażowane są także specjalnie tresowane psy tropiące. Na razie nie znaleziono kolejnych ciał.


  - Specjalistyczna grupa z Jastrzębia i kamera wziernikowa jeszcze raz przesszukała miejsce. Nie znaleziono żadnego kolejnego ciała. W tym momencie straż pożarna kończy akcję ratowniczą - powiedział Marek Fiutak, komendant straży pożarnej w Zawerciu.

  - Wszystkie rzeczy osobiste pasażerów, które zostały znalezione na miejscu katastrofy, są do odebrania w Komendzie Powiatowej Policji w Zawierciu - informuje rzecznik prasowy Komendy Policji w Zawierciu.

  Aby odebrać osobiste rzeczy, należy się zgłosić do komendy policji w Zawierciu przy ul. Kasprowicza 9 (tel. informacyjny 32-6738200). Rzeczy osobiste będą wydawane tylko właścicielom lub ich rodzinom po okazaniu dowodu osobistego. Wśród rzeczy są ubrania, walizki, portfele, telefony komórkowe itd.

  KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY

  Po usunięciu wraku lokomotywy do akcji przystąpiła specjalna maszyna na szynach, której zadaniem jest posprzątanie resztek stalowych elementow leżących na szynach. Po tej operacji do pracy przystąpią ekipy remontowe, które stprawdź stan słupów podtrzymujących trakcję i samą trakcję. Już w środę po południu ruch na tym odcinku będzie wznowiony, sle tylko torem nr 2. Natomiast w czwartek od rana kolej planuje włączyć do eksploatacji oba tory.

  Na razie ruch na trasie Katowice-Warszawa odbywa się drogą okrężną przez Zawiercie.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Ludzie wciąż uwięzieni w zmiażdżonych wagonach
  Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
  ZOBACZ drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy
  Poznaj przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach
  Śledź relację na żywo z miejsca katastrofy kolejowej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama