Katastrofa w Szczekocinach: odbudowano trakcję elektryczną...

  Katastrofa w Szczekocinach: odbudowano trakcję elektryczną nad jednym z torów

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  We wtorek rano zakończono odbudowywanie sieci trakcyjnej nad jednym z torów uszkodzonych podczas sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami - poinformował Świętokrzyski Zakład PKP Energetyka. Być może po południu tor zostanie przywrócony do ruchu.
  Jak powiedział wicedyrektor Zakładu PKP Energetyka w Kielcach Krzysztof Piłat, prace na miejscu katastrofy prowadzono przez całą noc.

  KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  - Sieć nad torem nr 2 jest gotowa. Przy użyciu specjalistycznej palownicy zamontowaliśmy nowy słup, wymieniliśmy też część przewodów jednej z linii energetycznych - poinformował Piłat.


  Dodał, że do trakcji można już podłączyć napięcie, ale ze względu na bezpieczeństwo osób prowadzących pozostałe prace w miejscu katastrofy, nastąpi to później.

  Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach Adam Młodawski wyjaśnił, że na torze nr 2 nie doszło do wypadku, został on jednak uszkodzony w wyniku wykolejenia się pociągów i w czasie akcji ratowniczej.

  - Będą jeszcze prowadzone prace przy regulacji tego toru i naprawie podkładu. Prawdopodobnie po południu uda się przywrócić ruch na torze nr 2, ale pociągi będą poruszały się w tym miejscu z ograniczoną prędkością - tłumaczył Młodawski.

  Potem ekipy remontowe rozpoczną prace przy naprawie toru nr 1 - gdzie zdemontowano szyny - i odbudowie trakcji elektrycznej nad torem.

  Na miejscu katastrofy akcja poszukiwania ciał zakończyła się w poniedziałek wczesnym popołudniem. Kilkadziesiąt minut wcześniej z torów uprzątnięto ostatni wrak - lokomotywy ET-22.

  W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. PAP


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Ludzie wciąż uwięzieni w zmiażdżonych wagonach
  Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
  ZOBACZ drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy
  Poznaj przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach
  Śledź relację na żywo z miejsca katastrofy kolejowej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama