Katowice: Powstanie produkt promujący województwo śląskie

  Katowice: Powstanie produkt promujący województwo śląskie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Osoby wykluczone i bezrobotne wyprodukują "Dobry Produkt dla Śląska", który zostanie wyłoniony w konkursie przygotowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Przedmioty te zostaną wykorzystane do promocji województwa.
  Jak poinformowało biuro prasowe Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego produkty, które następnie zostaną wyprodukowane przez osoby wykluczone i bezrobotne z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być razem" z Cieszyna, zostaną najpierw wyłonione w drodze konkursu, przygotowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

  Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w konkursie mija 20 marca.


  Rzecznik katowickiej ASP Adrian Urbanek powiedział, że uczestnikami konkursu na "Dobry Produkt dla Śląska" mogą być projektanci oraz studenci kierunków projektowych, którzy zamieszkują, studiują lub pracują na terenie województwa śląskiego. W konkursie mogą startować pojedyncze osoby i zespoły.

  Zadaniem projektantów będzie zaprojektowanie przedmiotów/produktów spełniających kilka warunków. Każdy z nich będzie musiał być: użyteczny, funkcjonalny, intrygujący i nawiązywać do kultury województwa.

  Projektanci będą musieli zaproponować dwa rodzaje produktu: ekskluzywny, który wykorzystywany będzie do promocji województwa w czasie wyjątkowych przedsięwzięć, oraz powszechny, dostępny dla szerokiej rzeszy mieszkańców regionu. Zgodnie z regulaminem koszt produkcji jednego egzemplarza w kategorii produkt ekskluzywny nie powinien przekraczać 80 zł, a produktu niskobudżetowego - 20 zł.

  Po wyłonieniu zwycięskich projektów, osoby wykluczone i bezrobotne z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być razem" wyprodukują wybrane przez jury przedmioty. Doświadczenie w produkcji wysokiej jakości ekskluzywnych produktów Fundacja zdobyła, współpracując już z projektantami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Holon Institute of Technology z Izraela oraz Zamkiem Cieszyn. Niektóre z tych produktów można oglądać w Witrynie Dizajnu, znajdującej się w
  Galerii katowickiej ASP Rondo Sztuki, w której będą również prezentowane najlepsze prace w konkursie "Dobry Produkt dla Śląska".

  Ta cieszyńska organizacja pozarządowa prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, które realizuje projekty ukierunkowane na aktywizację poprzez pracę i edukację osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

  Konkurs organizowany jest w ramach projektu Design Silesia II, który wspiera rozwój przedsiębiorczości kreatywnej w województwie śląskim. Na stronie www.design-silesia.pl będzie można znaleźć wszelkie informacje związane z konkursem.

  Design Silesia II to projekt systemowy Samorządu Województwa Śląskiego finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. PAP


  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Ludzie wciąż uwięzieni w zmiażdżonych wagonach
  Rośnie liczba ofiar śmiertelnych
  ZOBACZ drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy
  Poznaj przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach
  Śledź relację na żywo z miejsca katastrofy kolejowej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama