Świętochłowice: dziś przeprowadzono kolejną eksmisję, a na...

  Świętochłowice: dziś przeprowadzono kolejną eksmisję, a na tym nie koniec [ZDJĘCIA]

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś w Świętochłowicach przeprowadzono kolejną eksmisję
  1/20
  przejdź do galerii

  Dziś w Świętochłowicach przeprowadzono kolejną eksmisję ©Sonia Cichoń/Dziennik Zachodni

  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach sięga po ostateczne środki wobec swoich dłużników. W tym roku przeprowadzono już 38 eksmisji, a zapowiadają się kolejne.
  Dziś (7 sierpnia), przeprowadzono eksmisję rodziny zamieszkującej lokal przy ul. Matejki 5 w Centrum miasta.

  - Przez ostatnie dwa lata odnotowaliśmy jedną wpłatę i to nawet poniżej miesięcznego naliczenia. Dług tych lokatorów wynosi ponad 50 tysięcy złotych. W związku z tym przekazaliśmy sprawę do postępowania sądowego. Został im wskazany lokal socjalny, ale rodzina odmówiła jego przyjęcia. W tej chwili mamy pełne prawo skierować ich do pomieszczenia tymczasowego - mówi Robert Błaszczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej.

  Brak uregulowań czynszowych to w Świętochłowicach spory problem. MPGL proponuje swoim dłużnikom odpracowanie czynszu. Program "praca za czynsz" nie cieszy się jednak szczególną popularnością wśród świętochłowiczan. Statystyki jasno pokazują, że na 2500 mieszkań obciążonych długiem, podpisanych umów o pracę do końca czerwca 2015 r. było... 26. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, że nie wszystkie umowy po podpisaniu zostały zrealizowane.

  - Łącznie odpracowany czynsz za ostatnie sześć miesięcy to ok. 30 tysięcy złotych. To kropla w morzu jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że łączne zadłużenie, tych, którzy podpisali umowy wynosi prawie 283 tys. zł - informuje Błaszczyk.

  Jeśli nie działają upomnienia i nakazy, pracownicy MPGL są zmuszeni eksmitować lokatora. Ci, którzy mieszkają w komfortowych mieszkaniach i nie regulują należności nie mogą spać spokojnie. Procedura eksmisji nie jest jednak taka prosta. Najpierw pracownicy przeprowadzają wywiad środowiskowy, aby dowiedzieć się, czym spowodowany jest brak regulowania należności - czy jest to wypadek losowy, czy świadome działanie.

  - Najgorsze jest to, kiedy widzimy, że kogoś stać na samochód, telefon komórkowy, telewizor plazmowy, ale nie opłaca się według niego płacić za czynsz i media. Ludzie wychodzą z założenia, że jeśli nie stać ich zapłacić 400 zł, to nie wpłacą nic. Nie wpadną na to, aby uregulować np. 100 zł z tej kwoty i pokazać nam, że mają jakiś kłopot, ale mimo wszystko się starają - mówią pracownicy MPGL.

  Aby wziąć udział w programie "Praca za czynsz" wystarczy zgłosić taką chęć do swojej administracji i wypełnić odpowiedni wniosek. Należy w nim zaznaczyć, jakie prace was interesują. Macie do wyboru m.in. drobne prace porządkowe i naprawcze.

  Następnie przygotowywana jest umowa, a później trzeba już tylko stawić się na wezwanie pracowników administracji. Harmonogram prac jest ustalany indywidualnie dla każdego uczestnika. Stawka za godzinę pracy wynosi 10 zł.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   emeryt z dobrą Kasą id komuny

   bolek wasaty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   To macie Rzadzenie przez PO.Zamiast Ludziom pomóc to lepiej wywalić. Czekam aż Wam Hanysy te PO gdzieś wyjdą. Dobrze że Mam od komuny Emerytura to mogę Mlodym Czynsz i Prąd mogę Zapłacić bo...rozwiń całość

   To macie Rzadzenie przez PO.Zamiast Ludziom pomóc to lepiej wywalić. Czekam aż Wam Hanysy te PO gdzieś wyjdą. Dobrze że Mam od komuny Emerytura to mogę Mlodym Czynsz i Prąd mogę Zapłacić bo by też taki Lis Ich czekał. zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Ja bym eksmitował Muzeum Polskiego Zbrojnego Separatyzmu

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   i Zielonych Ludzików w Świętochłowicach!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama