Bytom, Piekary: Brudna woda leci z kranów. Drugi raz w tym...

  Bytom, Piekary: Brudna woda leci z kranów. Drugi raz w tym tygodniu!

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bytom, Piekary: Brudna woda leci z kranów. Drugi raz w tym tygodniu!
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Magdalena Nowacka - Goik

  Bytom, Piekary Śl: Brudna woda leci z kranów. Drugi raz w tym tygodniu! Pracownicy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego od rana odbierają dziesiątki telefonów. Bo brudna woda leci z większości kranów w Bytomiu. Ale także w Piekarach Śląskich, Bobrownikach, Świerklańcu, Ożarowicach i Wojkowicach. Winę ponosi za to Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Wszystko ma się unormować w godzinach popołudniowych.
  Na dworze żar leje się z nieba, każdy marzy o tym, by wziąć letni prysznic. Nic z tego - w tym tygodniu po raz drugi z kranów w Bytomiu leci brązowa woda. Tak jest na Rozbarku, Szombierkach, śródmieściu i osiedlu Arki Bożka.

  - Mam tego dosyć - mówi pani Agnieszka. - Mam małe dziecko, przy takich upałach kilka razy muszę je kąpać. A z kranów leci żur! - podkreśla mieszkanka ulicy Gwareckiej.


  Co jest przyczyną tego, że z kranów leci brudna woda? Na oficjalnej stronie GPW jest komunikat , z którego wynika, że winą jest wysoka temperatura i nagłe pobory wody. Woda jest brudna, ale nie jest skażona - zapewnia GPW. Na stronie czytamy również: " Jest to efekt zwiększonych przepływów i zmian w układzie ciśnienia a w konsekwencji oderwania się od ścian wodociągu luźnych związków żelaza i manganu. Kilkakrotne badania mikrobiologiczne i fizykochemiczne wykonane przez pracowników laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów wskazały, że dostarczana woda jest bezpieczna dla zdrowia."

  Jarosław Radoła, kierownik sieci w BPK, przyznaje, że dopiero interwencja BPK sprawiła, że taki komunikat pojawił się na stronie GPW. - Najgorsze jest to, że GPW nas wcześniej nie informuje. O tym, że leci brudna woda dostajemy informację od mieszkańców. Tak było też w ostatni wtorek. To ogranicza nam możliwości szybszej interwencji- mówi. Chociaż dzisiaj się udało przekierować część dzielnic Bytomia (Łagiewniki, Miechowice, Górnik i Stolarzowice) na inne źródła zasilania - mówi.

  Większość osób dzwoni oczywiście bezpośrednio do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

  - Jesteśmy tak samo źli, jak pozostali mieszkańcy - przyznaje Dawid Zięba, prezes BPK. - Bo wina nie leży po naszej stronie, tylko po stronie GPW. I niestety, również nas nie uprzedzają wcześniej, albo robią to w ostatniej chwili. Staramy się w tej sytuacji pomóc mieszkańcom jak możemy, dostarczając wodę w beczkowozach - mówi.

  Zapotrzebowanie na dostarczenie wody należy zgłosić dyspozytorowi. O obecności zbiorników z wodą lub cysterny na danej ulicy informują pracownicy BPK przez megafon. Na bieżąco, informacje o tym, gdzie jest beczkowóz przeczytamy w komunikatach na Facebooku i stronie internetowej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Badanie wody

   Teresa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   W przypadku wątpliwości co do jakości badań można zlecić badanie wody w http://ekolabos.pl
   Próbki można też wysłać do badania samemu. Instrukcja pobierania jest dołączona do zestawu probierczego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   widzisz i nie grzmisz!!!

   sandi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ludzie przestancie sie kompromitowac. Spokojnie mozna jej uzyc do picia i nie zagraza zdrowiu no boze widzisz i nie grzmisz!!!! To tak jakbys sie mial wykapac w kaluzy badz zrobic sobie z tej...rozwiń całość

   Ludzie przestancie sie kompromitowac. Spokojnie mozna jej uzyc do picia i nie zagraza zdrowiu no boze widzisz i nie grzmisz!!!! To tak jakbys sie mial wykapac w kaluzy badz zrobic sobie z tej kaluzy kawe herbate itp... porazka. Czy panstwo rowniez preferuja mycie sie w brudnej wodzie... to w takim razie szacunek. Ja bym mojemu dziecku na to napewno nie pozwolila...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   woda - brud i syf

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   No i d****! 9.08. g.19 - dalej leje się syf z kranu. "Światłe" naczalstwo z PBK chyba weekenduje, od kilku dni. Redakcja DZ O/Bytom również. Skandal!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama