Opanowano pożar wagonów z siarką pod Częstochową

  Opanowano pożar wagonów z siarką pod Częstochową

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kilkananaście wagonów pociągu z siarką zapaliło się we wtorek po południu w pobliżu przystanku Rząsawa koło Częstochowy. Jak poinformował dyżurny częstochowskiej straży pożarnej pożar został opanowany.
  Dyżurny powiedział, że wagony przewożące granulowaną siarkę przemysłową były pokrywane pianą i zraszane rozproszonym prądem wodnym. - Tam się tylko tliło, nie paliło się żywym ogniem - powiedział. Dodał, że pożar został opanowany, a wagony nadal będą dozorowane. Trwa dogaszanie.

  TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA Z AKCJI STRAŻAKÓW


  Do zapłonu siarki - jak powiedział rzecznik Straży Ochrony Kolei starszy inspektor Paweł Boczek - doszło ok. godz. 12.50 na torze nr 1 linii nr 146, w stacji Rząsawa, w okolicach miejscowości Kościelec. To linia z Częstochowy do Chorzewa Siemkowic, z niewielkim ruchem pasażerskim.

  Pożar objął 14 wagonów.

  Wagony - przewożące granulowaną siarkę przemysłową - były częścią pociągu towarowego relacji Strzegomek - Gdańsk Port Północny, prowadzącego łącznie 30 wagonów. W akcji gaszenia pożaru brali udział funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i straży pożarnej z Częstochowy.

  Po zauważeniu pożaru pociąg udało się przetoczyć na boczny tor. Linia z Częstochowy do Chorzewa Siemkowic została zamknięta, odcięto również zasilanie trakcji elektrycznej.

  Akcję gaśniczą - po rozpoznaniu miejsca pożaru - rozpoczęto ok. godz. 15. Uczestniczyło w niej siedem jednostek gaśniczych i ratowniczych.

  Od początku akcji gaśniczej nie było informacji o poszkodowanych, ani o zagrożeniu dla ludzi. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  *ŚLĄZACY I KASZUBI WSPÓLNIE CHCĄ WALCZYĆ O UZNANIE MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama