Akcja Bezpieczna zima zakończona [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Akcja Bezpieczna zima zakończona [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Akcja Bezpieczna zima
  1/7
  przejdź do galerii

  Akcja Bezpieczna zima ©ARC

  Podczas tegorocznych ferii zimowych, w miesiącach styczniu, lutym i marcu, odbyła się ogólnopolska kampania "Bezpieczna zima" zorganizowana przez GOPR, gdzie na wybranych 7 najpopularniejszych stokach narciarskich, ratownicy promowali bezpieczeństwo zimą. Akcja "Bezpieczna zima" promuje bezpieczne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach.
  Na stokach zachęcaliśmy narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promowaliśmy bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych, co GOPR/TOPR wspierał poprzez pokazy akcji ratowniczych na stokach, naukę pierwszej pomocy, naukę i uświadamianie narciarzy i snowboardzistów czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku (brak kasków, nie wyregulowane wiązania, itd.) oraz nieodpowiednie zachowanie na stoku (zasady zachowania się na stoku, promowanie bezpieczeństwa, itd.). Wszystko to było nauczane poprzez dobrą zabawę i atmosferę.

  ZOBACZ specjalny serwis narciarski

  Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim konkursy, gdzie dzieci i rodzice podczas edukacji o bezpieczeństwie w górach zimą i na stoku mogli wygrać kask, gogle, czapki, szaliki, maskotki oraz wiele innych upominków. Łącznie rozdano dzieciom w konkursach 800 szt. kasków i 400 szt. gogli, które ufundowali wspólnie GOPR i Tauron Polska Energia.

  Wśród dodatkowych atrakcji były: slalom narciarski Tauron Polska Energia, na stoisku Tauron odbywały się także zabawy ruchowe i ćwiczenia, jako przypominanie o rozgrzewce przed wyjściem na stok, co ma sprzyjać zmniejszaniu kontuzji i urazów oraz liczne upominki rozdawane obecnym na akcji.

  Na stoisku Mercedes-Benz odbywała się nauka zakładania łańcuchów na opony zimą, pakowanie bagażu na podróż w samochodzie, itd. Mercedes-Benz przygotował dodatkowe atrakcje, każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła 4Matic, mógł skorzystać z jazdy testowej samochodami nową Klasą M i GLK w towarzystwie instruktorów off-road’u.

  Natomiast Partner Gore-tex® ponownie zadbał o narciarzy i snowboardzistów, wypożyczając rękawice narciarskie i snowboardowe, które utrzymują ciepło i nie przemakają. Każdy chętny mógł wypożyczyć rękawice na cały dzień lub weekend.
  Podczas akcji obecni byli także lekarze z Kliniki św. Łukasza - Partnera medycznego GOPR, którzy udzielali bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących zapobieganiu urazom narciarskim na stoku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama