Katastrofa w Szczekocinach: 19 poszkodowanych nadal w...

  Katastrofa w Szczekocinach: 19 poszkodowanych nadal w szpitalach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W szpitalach pozostało 19 poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. 11 osób opuściło szpitale w poniedziałek.
  Według najnowszych informacji służb wojewody śląskiego liczba pacjentów w poniedziałek po południu zmalała z 30 do 19.

  Najwięcej poszkodowanych - siedmioro - przebywa w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, dwoje w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Pojedynczy ranni leczeni są w szpitalach w Siemianowicach Śląskich, Myszkowie, Dąbrowie Górniczej, Rzeszowie, Zawierciu, Czerwonej Górze k. Kielc, Gdańsku, a także w szpitalu wojskowym w Krakowie oraz w dwóch szpitalach w Tarnowie.

  Na oddziale intensywnej terapii znajduje się jedna osoba - pacjentka po amputacji nogi jest leczona w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

  Śledztwo po katastrofie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie. Prokuratura w ub. tygodniu zdecydowała o przedstawieniu zarzutu nieumyślnego spowodowania katastrofy ze skutkiem śmiertelnym dyżurnemu ruchu z posterunku kolejowego w Starzynach. Dyżurnego dotąd nie można było jednak przesłuchać ani przedstawić mu zarzutu - ze względu na stan zdrowia.

  We wtorek częstochowski sąd ma zdecydować czy mężczyzna trafi na miesięczną obserwację sądowo-psychiatryczną. Obserwacja w specjalnym, zamkniętym oddziale nie wykluczy możliwości przesłuchania, uzależnione to będzie jednak od bieżącej opinii biegłych. W niedzielę opinia ta nadal wykluczała przesłuchanie.

  W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  *ŚLĄZACY I KASZUBI WSPÓLNIE CHCĄ WALCZYĆ O UZNANIE MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama