Dr Szprocia leczy śmiechem w klinice okulistycznej w...

  Dr Szprocia leczy śmiechem w klinice okulistycznej w Katowicach

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Klinice Okulistycznej dla dzieci w Katowicach leczą także śmiechem. Doktor Szprocia i dr Kratka z Fundacji Dr Clown to wolontariusze Fundacji Dr Clowna, którzy leczą chore maluchy śmiechem.
  Fundacja Dr Clown zawitała do szpitala, gdzie każdego dnia diagnozuje się, leczy i operuje dzieci cierpiące między innymi z powodu zaćmy, jaskry, odwarstwień siatkówki, czy urazów gałki ocznej. Terapia śmiechem jest prowadzona przez "doktorów clownów" w ponad 100 szpitalach w Polsce. Pomaga dzieciom z nadzieją patrzyć w nie zawsze różową przyszłość.

  Fundacja dr Clown nie tylko dla dzieci. Także dla seniorów ZOBACZ

  W latach 60-tych amerykański lekarz Hunter Cambell Adams zwany również "Patchem Adamsem" realizował oryginalną ideę leczenia terapii śmiechem. W przebraniu klauna rozweselał pacjentów w szpitalu. Wierzył, że zadaniem lekarza nie jest jedynie leczyć pacjenta, ale również podnosić jakość życia w każdej sytuacji zdrowotnej.

  Od tego czasu na całym świecie powstała ogromna liczba organizacji, stowarzyszeń i fundacji wspierających i realizujących terapię śmiechem. Pracownicy i wolontariusze przebrani za doktorów Clownów wzorem Patcha Adamsa odwiedzają chorych w szpitalach i leczą śmiechem.

  Od 1999 roku terapia śmiechem jest realizowana również w Polsce przez pracowników i wolontariuszy Fundacji "Dr Clown". - Pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły terapeutów "doktorów clownów", którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Bawiąc likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka - czytamy na stronie internetowej Fundacji, której w Polsce działa już 26 przedstawicielstw : w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku, Raciborzu, Toruniu, Opolu, Łodzi, Lesznie, Kaliszu, Nysie, Gliwicach, Sudetach, Częstochowie, Lesznie, Bydgoszczy, Kielcach i Zamościu.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może

   l (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 41

   czy poinformowal Pan o swoich uwagach personel? Jaka była reakcja? Złożył pan skargę czy tylko ogranicza się do pisania w internecie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wierzę

   Joanna z Katowic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 30

   tydzień temu miałam okazję razem z synem przebywać trzy dni w związku z zabiegiem okulistycznym gorszego miejsca nie widziałam jeśli rodzice nie zorganizują dzieciom zajęć to się zanudzą sala...rozwiń całość

   tydzień temu miałam okazję razem z synem przebywać trzy dni w związku z zabiegiem okulistycznym gorszego miejsca nie widziałam jeśli rodzice nie zorganizują dzieciom zajęć to się zanudzą sala zabaw dla dzieci tzw przedszkole to mała salka z telewizorem rozchwianym stołem 4krzesłami 10 klockami i kilkoma pluszakami tragedia dla maluch który tam przebywa ponadto brak klamek w oknach nie pozwala na przewietrzenie sali trzyosobowej w której razem z dziećmi mieszkają rodzice z całym szacunkiem ale kilka obrazków na ścianie w korytarzu nie odstresuje malucha . my mamy nadzieję że zgodnie z poleceniem lekarza prowadzącego zalecone ćwiczenia nam pomogą i już tam nie wrócimy .zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pustułka

   js (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 37

   to news nadany przez niedorzecziczkę tej kliniki Ginał? żałosne.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama