Galerie handlowe dla południa Katowic. Od razu dwie

  Galerie handlowe dla południa Katowic. Od razu dwie

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Galeria Południe - obiekt biurowy, z funkcjami usługowymi i handlowymi

  Galeria Południe - obiekt biurowy, z funkcjami usługowymi i handlowymi ©arc/gc investment

  Na południu Katowic brakuje dróg, rozrywki, nie ma kin, ani teatrów. Za to będą dwie... galerie handlowe.
  Galeria Południe - obiekt biurowy, z funkcjami usługowymi i handlowymi

  Galeria Południe - obiekt biurowy, z funkcjami usługowymi i handlowymi ©arc/gc investment

  Na południu Katowic brakuje dróg, rozrywki, nie ma kin, ani teatrów. Za to ludzi przybywa. Ten potencjał dostrzegają inwestorzy - na razie budują osiedla mieszkaniowe, a planują... galerie handlowe. I to od razu dwie w bliskim sąsiedztwie. A do tego centrum przesiadkowe "park&ride", zintegrowane z pętlą tramwajową w Brynowie.

  Centrum handlowe pomiędzy ulicami Jankego, Kolejową i Kościuszki chce postawić kielecka firma Echo Investment. Miałoby pomieścić 200 sklepów, 9-salowe kino, kręgielnię, klub fitness i lokale rozrywkowe.
  Duże kino marzy się też katowickiemu deweloperowi GC Investment. Firma przejęła od PKS działkę przy ulicy Rzepakowej i właśnie tu myśli postawić galerię handlową. Ma to być obiekt mniejszy niż Silesia City Center, ale w sam raz na potrzeby mieszkańców południowych dzielnic - dwukondygnacyjny, z częścią spożywczą, usługową, handlową i rozrywkową.

  Obok galerii powstałoby centrum przesiadkowe "park&ride" połączone - np. kładką - z pętlą tramwajową. Parkingi, na których za odpowiednią opłatą można zostawić samochód i przesiąść się w tramwaj, działają m.in. w Warszawie. Tam jednak powstały w ramach współpracy miasta z prywatnymi firmami i bilet parkingowy służy za bilet tramwajowy. Jak będzie w Katowicach, nie wiadomo. I galeria, i centrum przesiadkowe przy Rzepakowej są dopiero w sferze planowania. Podobnie jak inwestycja kieleckiego dewelopera.

  Żadna z galerii nie ma jeszcze koncepcji ani projektu, tym bardziej pozwolenia na budowę. Pewne jest, że inwestycja na południu się opłaci. Obecnie mieszkańcy południowych dzielnic na zakupy, do kina, czy na pływalnię częściej jadą do Mikołowa, gdzie dojazd jest lepszy niż do centrum Katowic.

  Pewne jest też to, że dwie galerie w tak bliskim sąsiedztwie raczej nie powstaną.
  - Nie ma szans. To rynek zdecyduje, która inwestycja dojdzie do skutku - usłyszeliśmy w GC Investment. Powstanie ta galeria, która szybciej znajdzie potencjalnych najemców.

  - To powinno rozstrzygnąć się do końca tego roku - szacują w GC Investment. Zresztą firma już jeden projekt odłożyła na półkę. Chodzi o Galerię Południe, która mogłaby powstać w tym samym rejonie co centrum handlowe, na rogu ul. Rzepakowej i Kolejowej. Koncepcja zakładała, że budynek będzie biurowo-handlowy, przy czym trzy czwarte powierzchni zajmą biura, a pozostała część będzie handlowo - usługowa.

  - Obiekt nie został skomercjalizowany i trafił do "poczekalni", czekamy z uruchomieniem inwestycji na jednego dużego najemcę - tłumaczą w firmie.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *KATASTROFA KOLEJOWA W SZCZEKOCINACH - RAPORT SPECJALNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  *ŚLĄZACY I KASZUBI WSPÓLNIE CHCĄ WALCZYĆ O UZNANIE MNIEJSZOŚCI ETNICZNEJ

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJE
  *Niesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama