FUM Poręba teraz będzie zatrudniał

  FUM Poręba teraz będzie zatrudniał

  Monika Ziółkowska-Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  FUM Poręba szuka pracowników. Jeszcze do niedawna przedsiębiorstwo borykało się z ogromnymi problemami finansowymi. Problemy nie zniknęły, ale sytuacja się poprawiła. Dziś firma zatrudnia 230 pracowników.
  - Chcemy zatrudnić około 30 osób, na różne stanowiska. Poszukujemy m.in. malarzy maszyn, ślusarzy oraz operatorów obrabiarek CMC - wyjaśnia Sylwia Wypychowska, specjalista ds. płac i kadr w przedsiębiorstwie FUM Poręba. - Praca w naszym zakładzie nie należy do łatwych i wiele osób, które do nas przyszły, już zrezygnowało. Warunki, tak jak w każdym tego typu zakładzie, są specyficzne i pracownicy szyb-ko się wykruszają. Dlatego też chcemy zatrudnić jak najwięcej osób, aby uniknąć podobnych sytuacji. Warto zaznaczyć, że przychodzący do nas pracownicy muszą mieć ważne uprawnienia - dodaje.

  Na terenach należących do FUM-u chce zainwestować katowicka firma recyklingowa. Zamierza zatrudnić ok. 200 osób.

  - Utworzenie oddziału w Porębie ma nastąpić w ramach współpracy z Zakładem Chemii i Technologii Środowiska Instytutu Chemii Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdyż posiadamy technologie innowacyjne, których wdrożenie wymaga wsparcia tej instytucji - zaznacza Marek Piwowarczyk z Ixipower Sp. z o.o. - Jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem osób w przedziale wiekowym 40-50 lat. Według nas, to właśnie ta grupa ma określone doświadczenia zawodowe, jednak jest pomijana przez większość pracodawców. My chcemy dać im szansę - dodaje.

  Jakie problemy ma FUM Poręba i co mówi o tym burmistrz tej miejscowości? Czytaj na zawiercie.naszemiasto.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (26)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostrzeżenie przed firmą "IXIPOWER" i panem Markiem P.

   ON (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ixipower sp.zo., a w szczególności Pan Marek Edward P. to firma "czapa". Zajmuje się on oszustwami. Nie są to żarty..proszę uważać zanim ten złotousty megaloman nabije Was w butelkę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   recydywa

   hala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 4


   Strajk w Mifamie
   2004-03-13, Aktualizacja: 2004-12-18 15:35

   "10 lutego pracownicy Mifamy mieli otrzymać wypłaty. Pieniędzy nie było, dlatego załoga, która drugi miesiąc pracuje bez...rozwiń całość


   Strajk w Mifamie
   2004-03-13, Aktualizacja: 2004-12-18 15:35

   "10 lutego pracownicy Mifamy mieli otrzymać wypłaty. Pieniędzy nie było, dlatego załoga, która drugi miesiąc pracuje bez wynagrodzenia, rozpoczęła strajk. W czwartek pierwsza zmiana przybyła pod drzwi zarządu.

   10 lutego pracownicy Mifamy mieli otrzymać wypłaty. Pieniędzy nie było, dlatego załoga, która drugi miesiąc pracuje bez wynagrodzenia, rozpoczęła strajk. W czwartek pierwsza zmiana przybyła pod drzwi zarządu. Prezes Andrzej Poński obiecał wypłacić po 700 zł zaliczki, wyszedł jednak z biura przed godziną 13. Załoga koczowała w biurowcu do godziny 14. Odeszła z niczym. Dlatego protest był kontynuowany i wczoraj udało się uzyskać po 700 złotych zaliczki za styczeń.
   Więcej szczęścia miała licząca 83 osoby załoga Mifamaroll, spółki utworzonej z Mifamy. Tutaj pracownicy dostali całe wynagrodzenie bez premii, która ma zostać wypłacona 15 marca.
   ..... zgodnie z zarządzeniem prezesa pracownicy pod groźbą zwolnienia nie mogą ujawniać na zewnątrz informacji o tym, co się dzieje w firmie.
   - To jeden z bardziej kuriozalnych przepisów wprowadzonych przez rodzinę Pońskich, która ma pakiet większościowy w Mifamie - mówi związkowiec z Mifamaroll. "

   Czy ww. problem to może recydywa.

   Rok 2008 nie powtórzy się tak szybko, że byli nabywcy na zakup firm, uzupełniając portfolio swojej grupy.
   Z FUM Poręba trzeba będzie sobie poradzić jeszcze przez długie lata.
   Niejeden przejdzie w tym czasie na emeryturę, nie tylko szeregowi pracownicy, ale także ktoś z zarządu.

   "Rodzinie Pońskich", niestety jeszcze daleko do emerytury.
   Wielu pracownikom także daleko.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszukany

   ostrzeżenie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 9

   OSTRZEŻENIE: Osoby zarządzające obecnie w FUM "Poręba" prezesowały także w innych zakładach.
   Niestety tam także zapominały o tym , aby wypłacać pensje swoim pracownikom. Polecam lekturę artykułu...rozwiń całość

   OSTRZEŻENIE: Osoby zarządzające obecnie w FUM "Poręba" prezesowały także w innych zakładach.
   Niestety tam także zapominały o tym , aby wypłacać pensje swoim pracownikom. Polecam lekturę artykułu na temat innego zakładu, którym zarządzał obecny Zarząd FUM.
   Jak pokazuje poniższy artykuł ,oba zakłady różni nazwa, ale sposób traktowania pracowników jest jakoś dziwnie znajomy...

   http://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/archiwum/684700,strajk-w-mifamie,id,t.html

   WNIOSKI: To co się dzieje w FUM Poręba nie jest dziełem przypadku, ale przemyślaną techniką bogacenia się kosztem innych... Omijajcie ten zakład z daleka... FUM zatrudnia? Tak, na miejsce tych, którzy odeszli bo im nie płacono.. Jeśli chcecie dołączyć do grona poszkodowanych przez FUM, zapraszam do wysyłania aplikacji...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   FUM Poręba- nie polecam

   pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 20

   Nie polecam pracy w FUM Poręba. Chyba, że ktoś pracuje dla idei, a nie dla pieniędzy... Wypłaty nieregularne, płace w ratach np 200 zł/m-c. Firma niewiarygodna, z dużymi długami. Firma recyclingowa...rozwiń całość

   Nie polecam pracy w FUM Poręba. Chyba, że ktoś pracuje dla idei, a nie dla pieniędzy... Wypłaty nieregularne, płace w ratach np 200 zł/m-c. Firma niewiarygodna, z dużymi długami. Firma recyclingowa chcąca zainwestować na terenach należących do FUM nie powinna wiązać się z FUM kapitałowo. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fum poreba, firma z przyszloscia, szanujaca swoich pracownikow

   hala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 115 / 40

   Witam! A kto w takim zakładzie chciałby pracować? W zakładzie, który pozwalniał ludzi z kwalifikacjami i znającymi się na swojej robocie? W zakładzie, który nie wypłacał i nie wypłaca regularnie...rozwiń całość

   Witam! A kto w takim zakładzie chciałby pracować? W zakładzie, który pozwalniał ludzi z kwalifikacjami i znającymi się na swojej robocie? W zakładzie, który nie wypłacał i nie wypłaca regularnie ludziom pensji, bądź wypłaca w ratach? Śmiech!! O sytuacji FUMu mogą wiele powiedzieć byli pracownicy potraktowani w ten sposób przez właściciela zakładu, a aby odzyskać swoje należne a nie zapłacone przez FUM pensje musieli iść do sądu. Wniosek jest bardzo prosty: Do pracy do FUMu, a PO PIENIĄDZE DO SĄDU!!!

   Człowiek musi być szczęśliwy, że jeszcze ma pracę i mu za nią płacą
   pracownicy są traktowani jak tania siła robocza.
   kiedyś nowy właściciel obiecywał premie i w tym celu zrobił w marcu 2010 zebranie z pracownikami sprzedaży i technologami, pokazując projektorami jak to będzie fajnie, jak to pracownicy będą motywowani do lepszej pracy bo będą prawdziwe i sprawiedliwe premie dla sprzedaży i technologów, że za sprzedaż maszyny będzie można otrzymać nawet po kilka tysięcy zł
   a jednemu pracownikowi eksportu zrobili łaskę jak dali kilkadziesiąt zł premii.
   Jak ten pracownik upomniał się o premię zgodnie z obiecanymi stawkami to mu powiedziano, że nic takiego nie ma, nie było.
   Oczywiście ten pracownik już w FUM Poręba nie pracuje i sobie chwali odejście i pracę w nowej firmie.

   Atmosfera wśród szeregowych pracowników pozytywna.
   Gorzej jeżeli chodzi o relację z przełożonymi
   Warunki pracy złe.
   Meble pamiętają "Gomułkę", o innych lepiej nie wspominać.
   Produkcji lepiej nie opisywać.
   Nowy właściciel pojawił się w FUMie Poręba jak wielkie Panisko.
   Młody gościu, jeszcze przed czterdziestką ale już w kapeluszu i oczywiście długim czarnym płaszczu.
   Oczywiście zaczął opowiadać na zebraniach ze związkowcami (ciasteczka i kaweczka) jakie to ma świetlane plany związane z FUM Poręba, że zamierzają kupić jakąś fabrykę w okolicy (związkowcy już swoimi kanałami dowiedzieli się, że może chodzi o zawierciańską Zafamę, może przeniesienie produkcji z Zafamy do FUM Poręba),
   może rozpoczęcie produkcji elementów do turbin wiatrowych i co tam jeszcze.
   Ale ten zabieg się nie udał i musieli skoncentrować się tylko na FUMie Poręba
   Po 4 miesiącach "właścicielowania" zaczął od zwolnień i to głównie związkowców.
   Tym samym wiele osób poszło na bruk i to dobrych wieloletnich pracowników.
   Nowy właściciel myślał, że mu się to tak wszystko ładnie poskłada i tylko on zrobi interes życia a rok 2010 odbił się fatalnie dla szeregowych pracownikach, którzy wypłaty otrzymywali w ratach, z opóżnieniami, z wyrównaniami dopiero w 2011.
   Miejmy nadzieję, że czegoś się nauczył nowy właściciel.
   Może pokory
   Może szacunku do zwyczajnych ludzi?

   Nowy właściciel sam wie najlepiej czy wyprzedaż złomu z zamkniętej odlewni FUM Poręba go uratowała w roku 2010 i szczęśliwie przetrwał ten rok, nie zamykając FUMu Poręba.
   Bo wtedy wtopiłby na całego.

   Zachęcamy do rozpoczęcia pracy i tym samym współpracy z dyrektorem handlowym ("coś w trzcinie piszczy"), byłym "belfrem" z prawie 30 letnim stażem co odbija się na współpracy. Niestey "belfer" już zawsze będzie traktować swoich podwładnych tylko jak belfer, czyli pouczając, mniemając, że nic nie potrafisz i jesteś leniem. Ciekawe, że taki człowiek po 50ce uczył się"na żywo" jak biznes funkcjonuje, posiadając zasadnicze intelektualne zaplecze nabyte w szkole muzycznej. Ale pytanie od kogo i na jakich przykladach i właściwie co był w stanie pojąć i co właściwie potrafi jeżeli mamy na mysli biznes.
   Inteligentny człowiek uczy się na błędach i powinien wykorzystywać wiedzę i umiejetności innych.
   Ale dlaczego mu się ludzie zwalniają ?

   Ciekawa ta para panów "D. P i J. T"

   Nowy właściciel zapewne opiera swoją strategię podejścia do pracowników, na tym, że miasto Poręba jest oddalona od Katowic o ok. 40km a w pobliskim mieście Zawiercie było i jest o wiele wyższe bezrobocie niż w okolicach Katowic i tym samym ludzie z Poręby wybiorą opcję pacy w FUM Poręba i będą pracować w strachu, że mają pracę.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Drogi Panie "Hala"

   Bożena Jasikowska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 35

   Czasy kiedy było "czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy" dawno minęły.
   Pracownik ,który potrafi pracować zawsze znajdzie pracę i będzie szanowany.
   .....-meble pamiętają...rozwiń całość

   Czasy kiedy było "czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy" dawno minęły.
   Pracownik ,który potrafi pracować zawsze znajdzie pracę i będzie szanowany.
   .....-meble pamiętają "Gomułkę".....cóż meble to rzecz martwa, ludzie mają zmienić myślenie, żyjemy w innych czasach ,cenne jest to co człowiek sobą reprezentuje i co potrafi.
   ..." co piszczy w trzcinie "-....a no wiedza piszczy, intelekt piszczy, władanie kilkoma językami........
   a co piszczy u autora artykułu ....tchórzostwo i nieracjonalne myślenie ?

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mniej wazeliny

   Magda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 10

   Mniej wazeliny Bożenko, była już kiedyś francuska, która jak mówili była faworyzowana przez Jacusia, ale wszystko do czasu, aż sprawa skończyła się w Sądzie Pracy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ma to jak w ZUSie

   Frania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 13

   ... a ja słyszałam , że ona wcześniej przed FUMem pracowała w Zusie i dlatego potrafiła tak nieźle zachorować , chyba z pół roku w Porębie.
   Kto by chciał takiego pracownika ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracownik

   Tanie sensacje rodem z brukowca... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

   Szanowna "Franiu",
   Zwolnienia chorobowe wystawia lekarz, a nie ZUS. Nie mam pojęcia:czemu ma służyć ten bezsensowny komentarz... Chce Pani się dowartościować kosztem innych? Może proszę podjąć...rozwiń całość

   Szanowna "Franiu",
   Zwolnienia chorobowe wystawia lekarz, a nie ZUS. Nie mam pojęcia:czemu ma służyć ten bezsensowny komentarz... Chce Pani się dowartościować kosztem innych? Może proszę podjąć pracę w jakiejś gazecie brukowej albo napisać jakąś powieść sensacyjną. Wyobraźni Pani nie brakuje. Marnuje się Pani w FUMie...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracownicy FUM

   Długoletni pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 3

   Nie przypominam sobie, żeby w FUM pracował ktoś o imieniu "Frania". Zapewne pisze to ktoś z Zarządu, bo komu innemu może zależeć na skłóceniu obecnych pracowników z byłymi? W FUM zawsze pracownicy...rozwiń całość

   Nie przypominam sobie, żeby w FUM pracował ktoś o imieniu "Frania". Zapewne pisze to ktoś z Zarządu, bo komu innemu może zależeć na skłóceniu obecnych pracowników z byłymi? W FUM zawsze pracownicy się lubili, a to może być niewygodne dla niektórych... Trudniej jest manipulować ludźmi, którzy stoją za sobą murem... Na szczęście ludzie nie są głupi i mają swoje własne zdanie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zakład "na medal"

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 8

   Pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem znajdzie pracę.... Trudniej za to będzie znaleźć zakładom o podobnej "renomie" pracowników (oczywiście myślę tu o osobach z wysokimi...rozwiń całość

   Pracownik z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem znajdzie pracę.... Trudniej za to będzie znaleźć zakładom o podobnej "renomie" pracowników (oczywiście myślę tu o osobach z wysokimi kwalifikacjami). Kto by chciał pracować w takim zakładzie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracodawca Roku

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 6

   ........ a ja słyszałem, że w FUM nacinają pracowników i nie płacą. Kto by chciał takiego pracodawcę?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głuchy telefon?

   Pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 7

   W FUM najwyraźniej działa "głuchy telefon". Ktoś coś usłyszy, a potem przekazuje dalej zniekształconą przez siebie wiadomość... Akurat to był bardzo dobry pracownik, a zachorować każdy może.......rozwiń całość

   W FUM najwyraźniej działa "głuchy telefon". Ktoś coś usłyszy, a potem przekazuje dalej zniekształconą przez siebie wiadomość... Akurat to był bardzo dobry pracownik, a zachorować każdy może.... Nie należy sądzić innych swoją miarą.... Ja akurat znam historię tej Osoby i naprawdę miała ona bardzo duże doświadczenie zawodowe (w firmach prywatnych i państwowych) oraz sporą wiedzę. Być może była dla niektórych osób po prostu zagrożeniem ? W każdym razie w chwili obecnej prowadzi własną firmę i ponoć całkiem nieźle jej się wiedzie. Ma babka głowę do interesów. Dobrze, że poszła na swoje, a nie nabija kasy FUM'owi, który nie łaskaw jest nawet opłacać swoich pracowników... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do pani Magdy

   pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 4

   Z tego co się orientuję, to sprawa skończyła się w Sądzie z winy FUM. Ten, swoim zwyczajem zapomniał Koleżance zapłacić. Nie wiem czemu przytaczana jest ta sprawa, bo chyba nie po to, żeby...rozwiń całość

   Z tego co się orientuję, to sprawa skończyła się w Sądzie z winy FUM. Ten, swoim zwyczajem zapomniał Koleżance zapłacić. Nie wiem czemu przytaczana jest ta sprawa, bo chyba nie po to, żeby piętnować osoby, które zmuszone były iść do Sądu, aby uzyskać wynagrodzenie za swoją pracę... Smutne jest zarówno to, że FUM nie płaci, jak i to, że z osób pokrzywdzonych przez siebie (tak można z pewnością nazwać osoby, którym nie zapłacono i zmuszone były złożyć sprawę do Sądu) robi winowajców. Powiedzmy sobie jasno, to FUM krzywdzi swoich pracowników nie wypłacając im wynagrodzeń na czas, a nie pracownicy krzywdzą FUM składając sprawy do Sądu i starając się odzyskać swoje pieniądze. Proszę nie mydlić ludziom oczu! Ludzie nie są głupi i potrafią kojarzyć pewne fakty: np brak wypłat i odejście pracownika. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do pani Magdy

   pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 6

   Z tego co się orientuję, to sprawa skończyła się w Sądzie z winy FUM. Ten, swoim zwyczajem zapomniał Koleżance zapłacić. Nie wiem czemu przytaczana jest ta sprawa, bo chyba nie po to, żeby...rozwiń całość

   Z tego co się orientuję, to sprawa skończyła się w Sądzie z winy FUM. Ten, swoim zwyczajem zapomniał Koleżance zapłacić. Nie wiem czemu przytaczana jest ta sprawa, bo chyba nie po to, żeby piętnować osoby, które zmuszone były iść do Sądu, aby uzyskać wynagrodzenie za swoją pracę... Smutne jest zarówno to, że FUM nie płaci, jak i to, że z osób pokrzywdzonych przez siebie (tak można z pewnością nazwać osoby, którym nie zapłacono i zmuszone były złożyć sprawę do Sądu) robi winowajców. Powiedzmy sobie jasno, to FUM krzywdzi swoich pracowników nie wypłacając im wynagrodzeń na czas, a nie pracownicy krzywdzą FUM składając sprawy do Sądu i starając się odzyskać swoje pieniądze. Proszę nie mydlić ludziom oczu! Ludzie nie są głupi i potrafią kojarzyć pewne fakty: np brak wypłat i odejście pracownika. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracownik

   brak wypłat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

   Ona złożyła sprawę do Sądu, bo jej nie zapłacili, a więc gdzie tu sensacja?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie tylko ona

   ziuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 4

   zresztą. Chyba bardzo wielu pracowników odbierało swoje pieniądze przez Sąd.
   A więc rzeczywiście żadna sensacja ! Prawie obyczaj !


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i to nie jest śmieszne !

   ziuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 6

   wcale !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sąd Pracy

   Były pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 3

   Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie którym nie zapłacili poszli do Sądu Pracy, aby odzyskać swoje pieniądze. Zwłaszcza, iż próby polubownego rozwiązania konfliktów kończyły się fiaskiem... Jeszcze...rozwiń całość

   Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie którym nie zapłacili poszli do Sądu Pracy, aby odzyskać swoje pieniądze. Zwłaszcza, iż próby polubownego rozwiązania konfliktów kończyły się fiaskiem... Jeszcze niejedna sprawa będzie miała miejsce w Sądzie Pracy przeciwko FUM (chyba, że ten odzyska płynność finansową i zacznie płacić na czas). Wcześniej , czy później każdemu cierpliwość się kończy... Być może Wy pewnego dnia także będziecie musieli iść do Sądu po swoje pieniądze i nie ma w tym żadnej sensacji, a jedynie bezsilność i próba walki o swoje. Pozdrawiam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sąd Pracy

   Były pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 54 / 3

   Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie którym nie zapłacili poszli do Sądu Pracy, aby odzyskać swoje pieniądze. Zwłaszcza, iż próby polubownego rozwiązania konfliktów kończyły się fiaskiem... Jeszcze...rozwiń całość

   Nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie którym nie zapłacili poszli do Sądu Pracy, aby odzyskać swoje pieniądze. Zwłaszcza, iż próby polubownego rozwiązania konfliktów kończyły się fiaskiem... Jeszcze niejedna sprawa będzie miała miejsce w Sądzie Pracy przeciwko FUM (chyba, że ten odzyska płynność finansową i zacznie płacić na czas). Wcześniej , czy później każdemu cierpliwość się kończy... Być może Wy pewnego dnia także będziecie musieli iść do Sądu po swoje pieniądze i nie ma w tym żadnej sensacji, a jedynie bezsilność i próba walki o swoje. Pozdrawiam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kogo to obchodzi ?

   ziuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 84 / 7

   Człowieku , weź się opamiętaj. Kogo to może obchodzić. Chyba nie masz nowych wiadomości. Oni już tu nie pracują. A i tak wszystko się wali.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak wypłat

   były pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 81 / 10

   Witam,
   Zgadzam się z Panią co do tego, że meble są tutaj najmniej istotne... Rzeczywiście firmę tworzą ludzie, a nie przedmioty. Niestety co się tyczy pieniędzy, głównym problemem w FUM jest to,...rozwiń całość

   Witam,
   Zgadzam się z Panią co do tego, że meble są tutaj najmniej istotne... Rzeczywiście firmę tworzą ludzie, a nie przedmioty. Niestety co się tyczy pieniędzy, głównym problemem w FUM jest to, że wypłaty nie są realizowane w terminie i chyba to kolega Hala chciał podkreślić... Faktem jest też to, że Prezesi w zbyt małym stopniu interesują się sprawami zwykłych ludzi. Niestety to oni właśnie zamykają się "w klatce własnych przekonań", bo rozmowy z załogą należą do rzadkości. Nawet najlepsi pracownicy i najbardziej oddani odejdą jeśli im się nie będzie płacić... Nikt nie pracuje dla idei.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szanowny były pracowniku

   Andrzej Poński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 39

   Wypisywanie prywatnych żalów na forum publicznym i stawianie przedsiębiorstwa oraz konkretnych osób w świetle drwin jest dalekie od dobrego wychowania.
   Zarzuty personalne, że ktoś uczył w szkole...rozwiń całość

   Wypisywanie prywatnych żalów na forum publicznym i stawianie przedsiębiorstwa oraz konkretnych osób w świetle drwin jest dalekie od dobrego wychowania.
   Zarzuty personalne, że ktoś uczył w szkole lub nosi kapelusz są na tak niskim poziomie, że trudno się do tego nawet odnieść. FUM Poręba nie jest firmą idealną i nie pracują w niej idealni pracownicy. Piszesz „zwyczajni ludzie wymagają szacunku” a jednocześnie kpisz sobie z innych, którzy rozumiem nie wymagają szacunku ? Nie oszczędzasz na kpinach pod adresem firmy.
   Firma nie produkuje gwoździ więc teza, że jej sukces zależy od wykorzystywania „taniej siły roboczej” jest chybiona. Spółka produkuje produkty wysoko przetworzone i potrzebuje inżynierów i wysoko wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Potrzebuje pracowników, którzy są gotowi do odbudowy przedsiębiorstwa. Kwestia zwolnień i wysokości wynagrodzeń zawsze jest drażliwa. Nie rozumiem podejścia, że zwalniani są związkowcy to coś wymagającego podkreślenia jakby to byli lepsi ludzie. Zwalniane są osoby, które mają niskie kwalifikacje lub ich brak, lub ilość osób z danymi kwalifikacjami jest za duża. Decyzja ma charakter ekonomiczny i bez znaczenia jest czy osoby te należą do związku zawodowego czy są młodzi czy starzy czy ładni czy nie.
   Frustracja może skutkować zamknięciem się we własnej klatce przekonań w oderwaniu od rzeczywistości. Pocieszać się wylewając pretensje kosztem innych. Można też dokonać korekty swoich osądów w tym na własny temat i ruszyć przez życie do przodu.
   Polecam to drugie rozwiązanie
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Tania siła robocza"

   Pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

   WYJAŚNIENIE DLA NIEWTAJEMNICZONYCH:
   "Tania siła robocza w FUM": ludzie dostający wynagrodzenie w ratach; godzący się na rozbicie jednej wypłaty na kilka rat, które zostaną wypłacone w "bliżej...rozwiń całość

   WYJAŚNIENIE DLA NIEWTAJEMNICZONYCH:
   "Tania siła robocza w FUM": ludzie dostający wynagrodzenie w ratach; godzący się na rozbicie jednej wypłaty na kilka rat, które zostaną wypłacone w "bliżej nieznanym terminie". Określenie "tania siła robocza" nie odnosi się w tym przypadku do kompetencji pracowników, które w przeważającej większości przypadków są dość wysokie, ale do sposobu ich wynagradzania oraz traktowania przez Zarząd. Jeżeli masz dużą wiedzę i chcesz pracować, ale nie masz dużych i pilnych wydatków ta praca może być dla Ciebie.... Bądź solidny i pracowity, a pokocha Cię Zarząd. Pamiętaj tylko, żeby nie pytać o pieniądze, bo zepsujesz relacje z Przełożonymi !
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szanowny obecny prezesie

   hala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 6

   Należy nadmienić, że p. A. Poński to prezes zarządu firmy FUM Poręba.
   Prezesowanie i pouczanie innych może już weszło w krew. Tym samym wskazywanie co nie należy do dobrego wychowania i co jest...rozwiń całość

   Należy nadmienić, że p. A. Poński to prezes zarządu firmy FUM Poręba.
   Prezesowanie i pouczanie innych może już weszło w krew. Tym samym wskazywanie co nie należy do dobrego wychowania i co jest „na niskim poziomie” jest już może normą.
   Piszesz, że nie tylko „zwyczajni ludzie” wymagają szacunku, ale niestety na szacunek należy zasłużyć. Jak pracownicy mają szanować swojego obecnego lub byłego pracodawcę, jeżeli „po swoje” … .
   Piszesz, że w FUM Poręba nie pracują „idealni pracownicy” i jak mogą czuć się obecnie Ci „nieidealni pracownicy”, jeżeli pisze tak o nich prezes firmy.
   Co robi zarząd firmy FUM Poręba aby Ci „nieidealni pracownicy” odpowiadali wyobrażeniom zarządu FUM Poręba. Mam nadzieję, że nie będzie to polegać tylko na wymianie Ich na „idealnych” inżynierów i wysoko wykwalifikowanych pracowników fizycznych, pracowników.
   Piszesz, że firma potrzebuje „inżynierów i wysoko wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Potrzebuje pracowników, którzy są gotowi do odbudowy przedsiębiorstwa”.
   To ja zapytuję się, to co z tymi „nieidealnymi”, którzy w od wielu lat pracują w FUM Poręba.
   Może to Oni się przyczynili lub byli sprawcami tego, że teraz przedsiębiorstwo trzeba odbudować.
   Piszesz, że „nie rozumiem podejścia, że zwalniani są związkowcy to coś wymagającego podkreślenia jakby to byli lepsi ludzie”. Ale to właśnie po kupieniu FUM Poręba pan A. Poński wielokrotnie „zabawiał” związkowców ciasteczkami, kawką, jakby to byli „lepsi ludzie”. Jaki to miało wtedy cel ?
   To prezes firmy decyduje z kim pracuje i chce pracować, a tym samym ponosi tego konsekwencje.
   Proponuję nie zwracać uwagi na te „prywatne żale” będące przejawem frustracji, gdyż może są to jedynie drwiny, ale proszę pamiętać, że prezes firmy jest pośrednio odpowiedzialny także za rodziny pracowników, których zatrudnia.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   frustracja pracowników

   były pracownik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 14

   Szanowny Panie,
   Zgadzam się z Panem, że dyskusja na forum powinna być znacznie bardziej wyważona. Wskazywanie konkretnych nazwisk nie powinno się zdarzyć, ale cóż niektórym puszczają już nerwy......rozwiń całość

   Szanowny Panie,
   Zgadzam się z Panem, że dyskusja na forum powinna być znacznie bardziej wyważona. Wskazywanie konkretnych nazwisk nie powinno się zdarzyć, ale cóż niektórym puszczają już nerwy... Niestety frustracja ta ma swoje podłoże, bo brak regularnych wypłat w firmie odbił się w znaczący sposób na sytuacji ekonomicznej Pana pracowników. Zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądze nie biorą się z nieba, ale to Pan zarządza tym zakładem i to Pan ponosi odpowiedzialność za swoich pracowników. Jeżeli nie dysponował Pan dostatecznym zapleczem finansowym może nie powinien Pan był kupować tego Zakładu? Osoba zarządzająca musi brać pod uwagę różne scenariusze zdarzeń, bo ponosi odpowiedzialność za firmę i swoich ludzi. Niestety to Pan zamyka się "we własnej klatce przekonań w oderwaniu od rzeczywistości", bo gdyby tak nie było dostrzegłby Pan zwykłego człowieka i skorzystał np z zewnętrznych źródeł finansowania (kredytów lub dotacji), aby zapłacić pensje swoim pracownikom. Potrafi Pan krytycznym okiem patrzyć na świat dookoła, ale zdecydowanie brakuje Panu samokrytycyzmu i odpowiedzialności. Dobrze byłoby też gdyby dotrzymywał Pan słowa (np w sprawie premii od sprzedaży maszyn). Pracownicy darzyliby Pana z pewnością większym szacunkiem, gdyby był Pan osobą, na której słowie można polegać...Zgadzam się też niestety z kolegą, że Pana bezpośredni współpracownik nie zna się na w stopniu wystarczającym na sprawach handlowych. Zapewne ma to związek właśnie z faktem, że nie ma odpowiedniego doświadczenia w tym względzie. Cóż liczby mówią same za siebie, ale to Pan przecież zarządza firmą i Pan jest za nią odpowiedzialny...Proszę tylko chociaż czasem wcielić się w sytuację zwykłych ludzi, bo tego typu osądy nie biorą się z znikąd i mają swoje realne podłoże...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama