Kaczyński odsłonił pomnik katastrofy smoleńskiej oblany...

  Kaczyński odsłonił pomnik katastrofy smoleńskiej oblany czerwoną farbą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Odsłonięcie pomnika smoleńskiego w Mysłowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego
  1/24
  przejdź do galerii

  Odsłonięcie pomnika smoleńskiego w Mysłowicach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Jarosław Kaczyński odsłonił w sobotę w Mysłowicach pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej mimo, że w nocy z piątku na sobotę został oblany czerwoną farbą. Wśród uroczystości były wdowy po Sławomirze Skrzypku i Januszu Kurtyce.
  Kaczyński w Czerwionce-Leszczynach: Gdy PiS wróci do władzy, umocnimy polski Śląsk

  Sprawca incydentu uszkodził tablicę przymocowaną do kamienia, który stanowi główny element pomnika. Został schwytany po krótkim pościgu. Przez całą noc trwało czyszczenie pomnika i dzisiaj, jak zapewniają organizatorzy, nie ma już śladu po ataku mężczyzny.

  Czytaj, co w czasie uroczystości odsłonięcia pomnika smoleńskiego powiedział Jarosław Kaczyński

  - Obelisk stoi w miejscu publicznym, w centrum miasta. Dlatego chciałbym podziękować władzom tego miasta, że się na to zgodziły, że podjęły taką decyzję. Brakuje takich decyzji w innych miastach - w Warszawie i Krakowie - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS, podczas uroczystości odsłonięcia.

  ZOBACZ WIDEO z incydentu tuż przed odsłonięciem pomnika smoleńskiego TYLKO W DZIENNIKU ZACHODNIM

  Sama uroczystość nie wzbudziła większego zainteresowania mieszkańców. Pod pomnikiem zgromadziło się około sto osób. Szczególnie starsi wiekiem byli wyraźnie wzruszeni. Wartę honorową pełnili członkowie Strzelca. Wiele osób, które przypadkowo znalazło się w tym miejscu, podkreślało jednak, że postawienie pomnika w centrum miasta traktują ze zrozumieniem. - Akceptuję ten gest, ale zniczy raczej palić tutaj nie będę - powiedział nam jeden z przypadkowych przechodniów.

  Jarosław Kaczyński w piątek natomiast spotkał się z sympatykami w Domu Katolickim w Sosnowcu i przedstawił program centralnych obchodów drugiej rocznicy katastrofy. - Mam nadzieję, że będzie więcej ludzi niż zwykle - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński w trakcie otwartego spotkania w Domu Katolickim w Sosnowcu poinformował o obchodach drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

  - Będą uroczystości dziesiątego, jak zwykle o ósmej rano msza - powiedział wieczorem w Sosnowcu prezes Jarosław Kaczyński. - Jak zwykle będziemy składać wieniec przed Pałacem, mam nadzieję, że będzie więcej ludzi niż zwykle - mówił.

  Według planów - o drugiej po południu rozpocznie się w Warszawie pierwsza część konferencji "Polska - Wielki Projekt". - Jest to konferencja organizowana z pewnym naszym wsparciem przez (...) intelektualistów tych z tej naszej strony; potem będzie dyskusja o stanie państwa - wyjaśniał szczegóły obchodów drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS.

  Jarosław Kaczyński poinformował także, że 10 kwietnia o godz. 16.30 będzie przemawiał przed Pałacem Prezydenckim. W planach są jeszcze: msza wieczorna i pochód.

  Prezes PiS dodał także, iż obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej będą miały charakter centralny i lokalny.

  W sobotę natomiast prezes Kaczyński odsłonił pomnik ku czci ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej w Mysłowicach,

  CZYTAJ WIĘCEJ o pomniku smoleńskim w Mysłowicach i kontrowersjach

  "W hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce Marii Kaczyńskiej i wszystkim, którzy zginęli w drodze na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego - mieszkańcy Mysłowic." - taki napis wyryty jest na pomniku.

  ZOBACZ ZDJĘCIA z wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Mysłowicach

  Uroczystość poprzedziła msza święta, która rozpoczęła się o godz. 10 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Uroczystość zaplanowana na godz. 11 zakończyła się przed godz. 12.

  10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona. Prezydencki samolot lecący na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem o godz. 8.41.

  Katastrofa smoleńska: POZNAJ PRAWDĘ TUTAJ

  W piątek prezes PiS rozpoczął kilkudniową wizytę w województwie śląskim. Był w Częstochowie oraz Sosnowcu. W sobotę odwiedzi Mysłowice i Katowice, a w niedzielę Czerwionkę-Leszczyny i Bielsko-Białą.

  PS, PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (148)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   XXX

   Luj XiV (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak widzę, czyjej ideologii to służy, wolałbym pomnik Smolenia, nawet za Jego życia...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POfyrtaniec..

   jack (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 116 / 82

   POfyrtańca który oblał farbą do kamieiołomów,a najlepiej tam- gdzie cieniasy miały największe POparcie .Pozdrowienia dla najlepszego premiera- pana Kaczynskiego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczyński - jeden człowiek - dwa oblicza

   dvd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 135 / 81

   "twierdzenie, że istnieje naród śląski, my rzeczywiście traktujemy za zakamuflowaną opcję niemiecką". Rzekł prezes pił roku wcześniej, po czym jak nigdy nic wczoraj odsłonił pomnik upamiętniający...rozwiń całość

   "twierdzenie, że istnieje naród śląski, my rzeczywiście traktujemy za zakamuflowaną opcję niemiecką". Rzekł prezes pił roku wcześniej, po czym jak nigdy nic wczoraj odsłonił pomnik upamiętniający swojego brata. I to jest własnie moralność prezesa. Dzieli na tych dobrych i złych a pomnikami to by chciał obstawić cały kraj.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamięc

   Mirka z Sosnowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 128 / 78

   Jak nam wiadomo wszyscy chcemy mieć dobrze w naszym Państwie,ale umiemy tylko obrażać i wyzywać,trochę wychowania by nam się przydało.Żeby być odpowiedzialnym i uczciwym trzeba wiele rzeczy...rozwiń całość

   Jak nam wiadomo wszyscy chcemy mieć dobrze w naszym Państwie,ale umiemy tylko obrażać i wyzywać,trochę wychowania by nam się przydało.Żeby być odpowiedzialnym i uczciwym trzeba wiele rzeczy zrozumieć,a nie komentować głupot pod innym adresem,dobrze się ubliża,znieważa,ale w niczym się nie pomaga.Chcecie żeby w tym Państwie było dobrze to nauczcie się słuchać ikomentować dobrze pewne wydarzenia,nie sugerujcie się plotkami i konkurencjami.To nie popisy tylko prawdziwe życie,które dotyczy każdego z Was małego i dużedo człowieka;)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A komu przeszkadza Pomnik

   Mirka z Sosnowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 139 / 104

   Czy tak trudno niektórym zrozumieć iż trzeba trzcić innych,tych których nie ma,a co wam ten Pomnik przeszkadza co?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gosc

   BARNABA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 33

   Droga moja, pewnie ortografia nie jest twoim hobby - trzcij np.trzciny a ludzi powinno sie czcic - o ile
   oczywiscie na to zasluguja.Pozdrawiam.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   san

   andre (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 124 / 71

   gdzie.rozbil.sie.samolot.w.myslowicach.zrubcie.pomniki.wkazdym.miescie.wy.durnie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczyński w...Myslowicach.

   nico1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 130 / 80

   Wystarczy poczytać wypowiedzi różnych blogerów aby .....jednoznacznie stwierdzić,że Jarosław Kaczyński jest osobą,która jest takim WRZODEM NA ...D..IE POLSKI.
   Jego pseudo patriotyzm jest sztuczny...rozwiń całość

   Wystarczy poczytać wypowiedzi różnych blogerów aby .....jednoznacznie stwierdzić,że Jarosław Kaczyński jest osobą,która jest takim WRZODEM NA ...D..IE POLSKI.
   Jego pseudo patriotyzm jest sztuczny robiony pod gusty dziadków i innych nawiedzonych. On odstaje od rzeczywistości współczesnego świata,jest mamutem polityki. Nie jest dobrze to wszyscy wiemy.....ale żerowanie na bezrobotnych,chorych i biednych to nie jest uczciwe...bo był taki jeden,który w ten sposób zbijał polityczny kapitał i wiemy jak się to skończylo..Historia to pamięta.....niestety.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Była prowokacjo glywicko a tero je mysłowicko.

   Myslowitzer, O/S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 123 / 88

   Mie sam w Mysłowicach żodne polske pomniki ani dynkmale niy som potrzebne. Niych sie Kaczor je stowio za Brynicom. Mysłowice sie dziynki "wspaniały polski administracji" roslatujom. Sam trza...rozwiń całość

   Mie sam w Mysłowicach żodne polske pomniki ani dynkmale niy som potrzebne. Niych sie Kaczor je stowio za Brynicom. Mysłowice sie dziynki "wspaniały polski administracji" roslatujom. Sam trza wyremontować drogi kere rozjyżdżajom gorole co jadom do roboty do Katowic. Tukej trza pozbiyrać po gorolach śmieci kere sie wszyndzie wolajom. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przifurgła kaczka na Ślonsk

   Hyniek brodaty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 61

   Przifurgła kaczka na Ślonsk i zasioła ziorko niyzgody. A miejscowe kumpelki puściły z dziobów jad...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przed wyborami p****** i podobne mocherki były bardzo aktywne

   Hern (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 102 / 71

   Później nastapiła przerwa ( pewnie polecieli do kościołów po srebrniki pomimo ze agitacja sie nie udała ) a teraz znowu zaczynaja pyszczyć, pluć jadem i robic wszystko by skłócic Polski ród.
   Bo...rozwiń całość

   Później nastapiła przerwa ( pewnie polecieli do kościołów po srebrniki pomimo ze agitacja sie nie udała ) a teraz znowu zaczynaja pyszczyć, pluć jadem i robic wszystko by skłócic Polski ród.
   Bo tylko w skłóconym narodzie kłamczyński, ryzyk itp maja racje bytu.
   Pomińmy fakt kto z przed kto z za rzeki i pogońmy te mocherowe, czarne, pisowskie śmieci z naszego KRAJUzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama