List do DZ: To, co robią z pocztami, woła o pomstę do nieba

  List do DZ: To, co robią z pocztami, woła o pomstę do nieba

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  List do DZ: To, co robią z pocztami, woła o pomstę do nieba

  ©ARC Dziennik Zachodni

  Od urodzenia mieszkam w gminie Wyry. Odkąd pamiętam, zawsze w Wyrach był urząd pocztowy. Pocztę doręczały w terminie miejscowe listonoszki. Jednak to, co się dzieje teraz - po likwidacji urzędu pocztowego w Wyrach i przeniesieniu listonoszek na pocztę główną w Mikołowie - woła o pomstę do nieba - pisze w liście do Dziennika Zachodniego mieszkanka Wyr.
  List do DZ: To, co robią z pocztami, woła o pomstę do nieba

  ©ARC Dziennik Zachodni

  Aż prosi się o poważną dyskusję na temat sensu likwidacji poczty w Wyrach.

  Zabrano nam solidne, uczciwe, rzetelne listonoszki i przerzucono na zamiejscowe rejony. A do nas posyła się jako listonoszy ludzi przypadkowych, którzy nie dostarczają nam wszystkich listów zwykłych (głównie rachunki). Rachunki wysyłane są listami zwykłymi, nie poleconymi. Pani naczelnik poczty głównej w rozmowie telefonicznej powiedziała, że listy polecone są bezwzględnie dostarczane.
  Widać z tego, że nam - klientom poczty głównej w Mikołowie - pozostaje gorąca modlitwa do św. Antoniego, patrona rzeczy zagubionych, aby zapodziane listy włożyć do ręki listonosza i by ten nam je dostarczył.

  Nasi mieszkańcy napisali petycję do Poczty Polskiej SA Region Sieci w Katowicach z prośbą o przywrócenie naszej miejscowej listonoszki, powszechnie cenionej i lubianej, która w naszym urzędzie przepracowała 20 lat, a w tej chwili ma dwa lata do emerytury. Otrzymaliśmy odpowiedź, że obecny listonosz obsługujący nasz rejon doręczeń spełni nasze oczekiwania. Niestety, nie spełnia ich. Nie dostajemy zwykłych listów ani rachunków.

  Na marginesie całej tej sprawy, warto przyjrzeć się problemowi likwidacji urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Należałoby zadać pytanie: czy tym miejscowościom i poczcie wyszło to na dobre? Dobrze byłoby prześledzić wędrówkę listów od nadawcy do odbiorcy.

  Gmina Wyry jest duża. Tworzą ją dwie miejscowości. Ma 7.100 mieszkańców. Nie rozumiem, dlaczego w naszej gminie nie może być samodzielnego urzędu pocztowego, jak było od wieków. Z poczty głównej w Mikołowie listonosze muszą dojeżdżać samochodami około 6 km na rejon, a rejony są bardzo rozległe. Jak się ma koszt utrzymania listonosza samochodowego do lis-tonosza jeżdżącego na rowerze?
  Oprac. MOKR
  Wyrzanka (nazwisko i adres do wiadomości redakcji)


  CZYTAJ WIĘCEJ LISTÓW DO REDAKCJI DZIENNIKA ZACHODNIEGO

  Nasz adres: "Dziennik Zachodni" Media Centrum, ul. Baczyńskiego 25a, 41-203 Sosnowiec
  opinie@dz.com.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   j.w.

   mieszkanka Wyr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 59 / 42

   Dokładnie mam ten sam problem w tej samej miejscowości! Też mam zamiar go poruszyć i przypadkiem trafiłam na tę stronę. Bardzo się cieszę, że już ktoś chociaż trochę interweniował. Ja mimo wszystko...rozwiń całość

   Dokładnie mam ten sam problem w tej samej miejscowości! Też mam zamiar go poruszyć i przypadkiem trafiłam na tę stronę. Bardzo się cieszę, że już ktoś chociaż trochę interweniował. Ja mimo wszystko też mam zamiar się tym zająć!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dojazd

   p-p (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 37

   z tymi dojazdami to sama prawda, jestem listonoszem i aktualnie mam 15km dojazd do rejonu!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska LOGIKA HE HE HE ... POLACY ZNISZCZĄ - PRZYJDĄ NIEMCE I JESZCZE NA TYM ZAROBIĄ.

   Wkurzony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 51

   Ludzie bez podstawowej wiedzy o pracy i zaangażowaniu listonoszy rzucają nimi po urzędach jak starym mięsem po śmietnisku i wymagają za gówniane pieniądze żeby Ci wspaniali ludzie oddani swojej...rozwiń całość

   Ludzie bez podstawowej wiedzy o pracy i zaangażowaniu listonoszy rzucają nimi po urzędach jak starym mięsem po śmietnisku i wymagają za gówniane pieniądze żeby Ci wspaniali ludzie oddani swojej pracy - pracowali więcej, dłużej i trzymali pyski na kłódkę o bajzlu w środku tej samo niszczącej się machiny.
   A Wyry to nie jest wyjątek moja listonoszka musi dojeżdżać kilkanaście kilometrów żeby mi doręczyć list.
   Ratujcie tą firmę bo chyba warto chronić narodowego operatora - oczywiście zgodnie z obowiązującymi normami i po stronie klienta i po stronie firmy.
   A zresztą prywaciarze z NIEMIEC są inteligentniejsi i zarobią na GUPIM polaku... !!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama