Ważne
  Umorzona sprawa strzelaniny w Rybniku, sprawca będzie...

  Umorzona sprawa strzelaniny w Rybniku, sprawca będzie leczony

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Krzysztof W., który w 2010 r. w Rybniku postrzelił sześć osób, trafi na przymusowe leczenie w zakładzie psychiatrycznym. Z uwagi na niepoczytalność podejrzanego sprawa została umorzona.
  Umorzona sprawa strzelaniny w Rybniku, sprawca będzie leczony

  ©ARC dz

  Takie decyzje zapadły przed rybnickim wydziałem Sądu Okręgowego w Gliwicach - poinformował w poniedziałek rzecznik prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński.

  Prokurator przypomniał, że biegli psychiatrzy i psycholog, którzy badali Krzysztofa W. podczas śledztwa jednoznacznie uznali sprawcę za niepoczytalnego. Po kilkutygodniowej obserwacji ocenili, że na skutek zaburzeń psychicznych podejrzany nie potrafił rozpoznać znaczenia swojego czynu i kierować swoim zachowaniem.

  Specjaliści uznali też, że mężczyzna może zagrażać otoczeniu i dlatego powinien być skierowany na przymusowe leczenie. Dlatego prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie sprawy i skierowanie go Krzysztofa W. na leczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

  Postanowienie sądu - zgodnie z wnioskiem prokuratury - nie jest prawomocne. Do czasu skierowania Krzysztofa W. na leczenie mężczyzna pozostanie w areszcie.

  ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM ZE STRZELANINY W RYBNIKU

  Do strzelaniny na rybnickim osiedlu doszło 28 sierpnia 2010 roku. Podczas awantury domowej górnik otworzył ogień do członków swojej rodziny. Potem zabarykadował się w domu i przez okno strzelał w kierunku interweniujących policjantów, trafił m.in. w radiowóz i karetkę pogotowia. Rannych zostało siedem osób: żona sprawcy, jego szwagier i 15-letni syn, a także sąsiadka, jeden z policjantów, teściowa i teść.

  Według ustaleń śledztwa Krzysztof W. ranił sześć osób, jego syn został postrzelony przez interweniującego policjanta. Także tę sprawę, wyjaśnianą w odrębnym śledztwie, umorzono.

  SZALENIEC MIAŁ ZGINĄĆ. Życie Krzysztofa W. dwa razy wisiało na włosku

  Krzysztof W. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa członków swojej rodziny przy użyciu broni palnej, usiłowania zabójstwa interweniujących funkcjonariuszy policji, spowodowania zagrożenia dla bezpieczeństwa i życia osób postronnych, a także nielegalnego posiadania broni.

  PRZECZYTAJ WIĘCEJ O STRZELANINIE W RYBNIKU

  Podczas posiedzenia sądu w sprawie aresztu mężczyzna mówił, że od dłuższego czasu był w dużym stresie, przeżywał konflikt z rodziną - a zwłaszcza z teściami - na tle wspólnej budowy domu, w którym razem zamieszkiwali. Wpływ na jego postępowanie mogły mieć też sprawy finansowe. Do zakończonej strzelaniną awantury doszło, gdy chciał urządzić grilla, a bliscy nie zgodzili się na to. Zatrzymany po strzelaninie sprawca był pijany.

  W domu, w którym doszło do strzelaniny znaleziono kilka sztuk broni, długiej i krótkiej, a także górnicze zapalniki i niewielkie ilości prochu strzelniczego. Cześć broni mężczyzna złożył sam, kupując dostępne części w różnych miejscach, broń gazową zakupił natomiast w Czechach. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama