Katowice: Święta w zabytkowym tramwaju [PEŁNY PROGRAM]

  Katowice: Święta w zabytkowym tramwaju [PEŁNY PROGRAM]

  Justyna Krzyśków

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielkanocne palmy, rzeźby ludowych artystów oraz archiwalne pocztówki i fotografie już od wczoraj możemy oglądać w świątecznym tramwaju. W ramach projektu Muzeum Śląskiego w Katowicach "Świąteczna jazda" pasażerowie zabytkowego pojazdu po raz ósmy będą mogli zapoznać się ze zwyczajami wielkanocnymi charakterystycznymi dla regionu Śląska i Zagłębia.
  Muzealny tramwaj będzie kursował po Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Sosnowcu, Będzinie, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej do 10 kwietnia 2012 roku. Będzie można odbyć przejażdżkę w towarzystwie muzealnych eksponatów lub zwiedzać wystawę na wybranych przystankach.

  ZOBACZ PEŁNY PROGRAM ŚWIĄTECZNEJ JAZDY Z MUZEUM ŚLĄSKIM

  Dodatkowo Muzeum Śląskie przygotowało dla swoich pasażerów niezwykły upominek w postaci nasion rzeżuchy z instrukcją hodowli. Świąteczna wystawa skierowana jest do nie tylko do osób zainteresowanych tradycyjnymi zwyczajami obchodów Wielkiej Nocy, ale również do tych, które w codziennym biegu chcą się wyciszyć i poczuć atmosferę nadchodzących świąt.
  Podczas pierwszej świątecznej akcji Muzeum mobilną wystawę zwiedziło 1,6 tys. osób, podczas ostatniej aż 5 tys. Przejazd tramwajem jest bezpłatny. Rozkład jazdy, przystosowany do prac związanych z przebudową katowickiego rynku, znajdziemy na stronie www.muzeumslaskie.pl.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama