Ruch Chorzów pokonuje w rewanżu imiennika ze Zdzieszowic 2:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Ruchu awans do półfinału Pucharu Polski zapewnili sobie już przed tygodniem wygrywając pierwszy mecz w Zdzieszowicach 4:1. Wczoraj Niebiescy postawili kropkę nad "i" pokonując w rewanżu imiennika z Opolszczyzny 2:1. Pierwsze bramki dla chorzowian po powrocie na Cichą strzelił wczoraj Andrzej Niedzielan.

Trener Waldemar Fornalik wystawił do gry rezerwowy skład oszczędzając podstawowych zawodników na niedzielne ligowe spotkanie z Wisłą. Wyższość Niebieskich nad drugoligowym Ruchem i tak ani przez moment nie podlegała jednak dyskusji. Kibicom w Chorzowie przypomniał się Andrzej Niedzielan, który w odstępie zaledwie czterech minut dwa razy posłał głową piłkę do siatki rywali. Popularny "Wtorek" najpierw wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Grzyba, a później z najbliższej odległości dobił strzał Pawła Abbotta. Po raz ostatni Niedzielan dwa gole w jednym meczu strzelił 1,5-roku temu w barwach Korony Kielce.

Węglokoks SA został partnerem strategicznym Ruchu Chorzów. Czego oczekuje?

- Cieszę się bardzo, bo dawno już nie byłem tak skuteczny. Mecz od początku fajnie się dla nas ułożył. Piłka szukała mnie w polu karnym, a ja wykorzystałem swoje okazje - stwierdził Niedzielan.

Zadowoleni z prowadzenia gospodarze nie forsowali już zbyt mocnego tempa gry i tuż przed przerwą niespodziewanie stracili gola. Po podaniu Tomasza Kasprzyka ładnym uderzeniem w długi róg bramki Matko Perdijicia popisał się Daniel Rychlewicz.
Po przerwie Niebiescy kontrolowali sytuację na boisku. Szanse na podwyższenie wyniku mieli Wojciech Grzyb, Igor Lewczuk oraz Jakub Smektała, ale minimalnie chybiali celu i ustalony do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Górnik, Ruch i Podbeskidzie szukają stadionów

Chorzowianie pewnie awansowali do półfinału i mają wielką ochotę zdobyć to trofeum. Niestety finał PP nie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, bo jak poinformował nowy dyrektor Narodowego Centrum Sportu Robert Wojtaś negatywną opinię w sprawie organizacji tego meczu w stolicy wydał szef MSWiA Jacek Cichocki. Na obiekcie, który będzie areną spotkania otwarcia Euro 2012, wciąż nie do końca sprawnie działa system łączności używany przez policję.

Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice 2:1 (2:1)

1:0 Andrzej Niedzielan (23). 2:0 Andrzej Niedzielan (27), 2:1 Daniel Rychlewicz (45)

Sędziował Piotr Wasilewski (Kalisz).
Widzów 4.000.
Pierwszy mecz 4:1 dla chorzowian, którzy awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Ruch Chorzów: Perdijić - Lewczuk, Djokić (46. Josl), Stawarczyk, Burliga - Grzyb, Straka (65. Lisowski), Starzyński, Smektała - Abbott, Niedzielan