Dobre warunki narciarskie są w Beskidach

  Dobre warunki narciarskie są w Beskidach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Dobre warunki narciarskie panują w Beskidach, choć na trasach śnieg jest mokry. W czwartek rano w górach było pochmurno. Termometry wskazywały od 8 do 11 stopni Celsjusza.
  Wszystko o warunkach narciarskich w Beskidach na naszym serwisie zimowym

  Na trasach Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego leży od 20 do 150 cm śniegu. Otwarte są wszystkie trasy w Czyrnej i Solisku. Funkcjonuje tam dziewięć z 13 wyciągów. Stosunkowo najlepsze warunki utrzymują się na trasach 2 z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską, 7 z Hali Skrzyczeńskiej przez Suwarniatą do Suchego oraz 8 z Wierchu Pośredniego na Halę Pośrednią. W szczyrkowskim Centralnym Ośrodku Sportu otwarte są wszystkie trasy. Działają wyciągi. Na trasach leży od 20 do 120 cm mokrego śniegu. Warunki są dość dobre.

  Dobre warunki są na Przełęczy Salmopolskiej między Szczyrkiem a Wisłą. Czynne są wyciągi Bartuś i Biały Krzyż. Pokrywa śniegu wynosi od 80 do 140 cm.

  Doskonałe warunki są w rejonie Wisły. W ośrodku Soszów otwarte są wszystkie trasy. Śniegu leży tam 60-120 cm. Także na Stożku można zjeżdżać wszystkimi trasami. Warunki są dobre. Grubość pokrywy wynosi od 50 do 100 cm. W Cieńkowie otwarte są cztery z pięciu tras. Leży na nich od 20 do 120 cm śniegu. Czynne są wszystkie cztery trasy w wiślańskiej Nowej Osadzie. Śniegu jest tam 100-150 cm.

  Na Czantorii w Ustroniu otwarta jest trasa czerwona. Leży tam 30 do 100 cm. Działa kolej linowa i wyciąg Solisko. Zjeżdżać można też w Brennej Węgierski, gdzie leży około 60 cm śniegu.

  W Istebnej na Zagroniu leży od 40 do 100 cm śniegu. Funkcjonują dwa wyciągi. Na Złotym Groniu śniegu jest od 55 do 70 cm. Działają trzy wyciągi. Warunki są dobre.

  W ośrodku narciarski Pilsko w Korbielowie funkcjonują wyciągi: krzesełkowy z Polany Strugi na Halę Szczawiny, 5 i 6 z Hali Szczawiny na Halę Miziową oraz 7 z Hali Miziowej na Polski i 8 z Hali Miziowej na Kopiec i wyciąg talerzykowy Kopiec. Zamknięte są trasy: 7 z Hali Miziowej na Halę Szczawiny oraz fragment "piątki" z Hali Szczawiny na Polanę Strugi. Warunki są dobre. Śniegu leży od 30 do 150 cm.

  Na Skalance w Zwardoniu warunki są dobre. Leży 80 cm rozmokłego śniegu. Na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim otwarta jest trasa główna i na polanie Żar. Funkcjonuje kolej linowo-terenowa oraz orczyk na górnej polanie. Leży tam około od 20 do 60 cm śniegu.

  Czynny jest wyciąg krzesełkowy na Mosorny Groń. W tym rejonie leży od 50 do 90 cm śniegu. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama