Katowice: Od poniedziałku z Pyrzowic do Kopenhagi liniami...

  Katowice: Od poniedziałku z Pyrzowic do Kopenhagi liniami SAS

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Od poniedziałku z Pyrzowic do Kopenhagi liniami SAS

  ©flysas.com

  Skandynawskie Linie Lotnicze SAS wprowadzają się na lotnisko w Pyrzowicach. Od poniedziałku przewoźnik będzie latał na trasie między Katowicami a Kopenhagą cztery razy w tygodniu (w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek). Ceny biletów zaczynają się od 299 zł (w jedną stronę, cena z opłatami, bagaż 23 kilogramy).
  Katowice: Od poniedziałku z Pyrzowic do Kopenhagi liniami SAS

  ©flysas.com

  Z i do Katowic będą latały dwa typy odrzutowców CRJ 200 z 50 miejscami na pokładzie oraz CRJ900 z 88 miejscami. Będą lądowały w kopenhaskim porcie lotniczym Kastrup, Tu SAS, we współpracy z władzami portu, gwarantuje przesiadkę w 30 minut i dalszy lot. Gdzie? Na przykład do Amsterdamu, Paryża, Hamburga, Dusseldorfu, Londynu, czy Helsinek.

  SAS to narodowe linie lotnicze Danii, Szwecji i Norwegii, i trzeci co wielkości przewoźnik w Europie. Trzeci rok z rzędu zdobył tytuł najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie. A
  lata do 169 miast w Europie, Azji i USA. Flotę SAS stanowi 207 samolotów. Obecnie startują z Gdańska (do Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu), Warszawy, Wrocławia i Poznania. W sumie skandynawski przewoźnik wykonuje 72 połączenia na trasach z Polski.

  - Po Wrocławiu szukaliśmy nowego portu, rozważaliśmy wszystkie działające w Polsce. Dlaczego Katowice? Jest tu duże skupisko biznesu, w mieście i wokół sporo firm, łatwe połączenie do Krakowa i wielu studentów - wyjaśniała Wanda Brociek, dyrektor generalny SAS w Polsce.

  Zapowiedziała, że kształt siatki połączeń z Katowic nie jest ostateczny.

  - Cztery połączenia w tygodniu, to schemat, którym zaczynamy. Będziemy dokładać nowe, jeśli popyt będzie duży, albo zmieniać samoloty na większe - zapowiedziała.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama