Ważne
  "Międzypiekle - Pierwszy ruch" Nikoli Rudol od 30 marca w...

  "Międzypiekle - Pierwszy ruch" Nikoli Rudol od 30 marca w księgarniach

  Katarzyna Spyrka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nikola Rudol
  1/5
  przejdź do galerii

  Nikola Rudol ©ARC

  Nazywa się Nikola Rudol i lepiej już dziś zapamiętajcie to nazwisko, bo może się okazać, że wkrótce będzie równie ważne w świecie literatury fantasy, jak nazwisko słynnej już J.K. Rowling, autorki powieści o małym czarodzieju, Harrym Potterze.
  W Międzypieklu, miejscu rozgrywek pozaziemskich istot, spotykają się anioł Nathaniel i demon Felix. Są to pozornie różne osobowości - oddany, uwielbiający ład i porządek sługa boży oraz swawolny, bezustannie kokietujący, diabelski pomiot. Dziwnym trafem dogadują się zaskakująco dobrze. Potyczka ma formę partii szachowej. Dowódcy przedstawiają sobie królów - Iana Avalone'a oraz Samarę Phantom. Zaczyna się niesamowity pojedynek, w którym pionkami stają się zwykli ludzie.

  To nie fabuła dobrego filmu, ale opis książki, którą napisała 16-latka, licealistka z Jastrzębia-Zdroju. Nazywa się Nikola Rudol i lepiej już dziś zapamiętajcie to nazwisko, bo może się okazać, że wkrótce będzie równie ważne w świecie literatury fantasy, jak nazwisko słynnej już J.K. Rowling, autorki powieści o małym czarodzieju, Harrym Potterze. Zresztą młoda pisarka nie ukrywa, że wzorowała się właśnie na mistrzyni gatunku.

  - Uwielbiam Pottera. Przeczytałam wszystkie części - przyznaje nastolatka. Nikola, jak większość 16-latek w Polsce, uczęszcza do szkoły z torbą na ramieniu, zarywa noce, ucząc się do klasówek i wiele godzin spędza przed komputerem. Tyle że jastrzębianka nie stuka w klawiaturę, żeby stukać. Jak się okazało, w tajemniczej atmosferze, gdzieś pomiędzy jedną książką o Potterze, klasówką z matmy i setką spraw, którymi żyje młody człowiek, napisała książkę nie byle jaką. Od razu zainteresowali się nią wydawcy, którzy postanowili wydrukować dzieło nastolatki i wpuścić na sklepowe półki.

  Niewiarygodne? No tak, tym bardziej, że powieść została ciekawie skomponowana. - Co prawda to nie jest typowa autobiografia, ale przyznaję - żeby było ciekawiej, każdy z bohaterów mojej powieści ma w sobie coś mojego. Co konkretnie? To już moja słodka tajemnica - mówi nastoletnia pisarka.

  Ale to tylko jeszcze bardziej wzbudziło naszą ciekawość. Za wszelką cenę postanowiliśmy się dowiedzieć, jakie swoje cechy przeniosła Nikola na najważniejszych bohaterów: Iana, Samarę, Ricky'ego i Matta Deline'ów i Karcianego Shaddy'ego. Zaczęliśmy od wizyty w pokoju nastolatki. Jest przytulny i... tonie w książkach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ;P

   1 super fanka Międzypiekla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 63

   Książka jest absolutnie fantastyczna tylko początek trochę nużący ale potem baardzo mnie wciągnęła. Jedyną rzeczą, która nie przypadła mi do gustu to okładka. Oczywiście moją sympatię wzbudził...rozwiń całość

   Książka jest absolutnie fantastyczna tylko początek trochę nużący ale potem baardzo mnie wciągnęła. Jedyną rzeczą, która nie przypadła mi do gustu to okładka. Oczywiście moją sympatię wzbudził Shaddy, a nie mniej Samara. P.S. Wolę wątki z Samarą niż z Ianem ;Dzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama