Mistrz Polski Kajetanowicz jeździ subaru z Rybnika [ZDJĘCIA]

  Mistrz Polski Kajetanowicz jeździ subaru z Rybnika [ZDJĘCIA]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mistrz Polski Kajetanowicz jeździ subaru z Rybnika [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii
  Mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz ściga się na rajdówce z Rybnika. Samochód został zbudowany przez młodych rybniczan, którzy zainwestowali w niego całe swoje oszczędności i stworzyli firmę Rallytechnology. POZNAJCIE SZCZEGÓŁY
  Rybniczanin Paweł Lubas sprzedał ukochane renault clio, a Robert Gabryszewski mieszkanie i wraz z rodziną zamieszkał u ciotki. Zdobyte w ten sposób pieniądze zainwestowali w samochód, który zbudowali od pierwszej do ostatniej śrubki. Dziś w ich subaru o numerach rejestracyjnych SR 0011C ściga się Kajetan Kajetanowicz, rajdowy mistrz Polski, a ekipa Rallytechnology jest jedną z najlepszych stajni w Polsce.

  Team, który "odpicował" dla Kajetanowicza lśniące subaru imprezę, stworzyło trzech kumpli: rybniczanie Robert Gabryszewski i Paweł Lubas oraz Łukasz Wizner z Bielska-Białej. Wszyscy startowali kiedyś w wyścigach amatorskich. Zawodowo to profesjonaliści wielkiej klasy, prywatnie team to wielka, szczęśliwa rodzina.

  - Robert składał cinquecento w swoim garażu "na Rymerze". Ja auto budowałem w garażu rodziców. Znaliśmy się z widzenia, a że łączyła nas wspólna pasja, zaczęliśmy współpracę - wspomina Paweł. Ponieważ ich marzeniem było stworzenie własnego teamu, postawili wszystko na jedną kartę. Posprzedawali co się dało, wyłożyli oszczędności i w 2006 roku za zebrane pieniądze kupili rozbite rajdowe auto - mitsubishi lancer evo IX.

  - Żona nie protestowała, nie miała zresztą innego wyjścia. Ona doskonale wie, że to mój sposób na życie i nie chciałbym robić niczego innego - wspomina Robert. - Mieliśmy wielki atut w ręce, czyli dobrego kierowcę: Kajetana. Kupiliśmy starą ciężarówkę serwisową i sprzęt. Do sezonu przygotowywaliśmy się całą zimę. W końcu przyszedł pierwszy rajd i od razu zwycięstwo! - dodaje Paweł Lubas.

  O założonym przez rybniczan teamie zrobiło się głośno. - To było mocne uderzenie. W pierwszym sezonie od razu wywalczyliśmy tytuł wicemistrzów Polski - wspomina Kajetan Kajetanowicz. - Dzisiaj bardzo doceniamy to, co udało nam się wspólnie osiągnąć, bo zarówno ja, jak i chłopcy zaczynaliśmy od zera, nikt nam niczego za darmo nie dał - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama