Zaborowski, czy Balt? SLD wybiera szefa regionu w woj....

  Zaborowski, czy Balt? SLD wybiera szefa regionu w woj. śląskim

  MZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zbyszek Zaborowski kontra Marek Balt
  1/2
  przejdź do galerii

  Zbyszek Zaborowski kontra Marek Balt ©ARC Dziennik Zachodni

  W niedzielę poznamy nazwisko nowego szefa regionalnych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W partyjnych wyborach, które odbędą się w Katowicach wystartują obecny przewodniczący SLD w województwie, katowicki poseł Zbyszek Zaborowski oraz Marek Balt, parlamentarzysta z Częstochowy.
  Balt kandyduje, bo jego zdaniem w Sojuszu potrzebne są zmiany.

  - Musimy wyjść do ludzi, partia powinna stać się kreatorem zmian w regionie - mówi. - Nasza polityka nie może być uprawiana dla działaczy SLD, tylko dla mieszkańców województwa.

  Marek Balt jest niezykle ambitny. Startował nawet w wyborach na przewodniczącego całej partii SLD, lecz przegrał z Leszkiem Millerem. Czytaj więcej o wyborach SLD

  Bardziej wstrzemięźliwy przed niedzielnymi wyborami jest Zaborowski. W nowej kadencji chce budować w Sojuszu porozumienie ponad podziałami.

  - Będę budował takie porozumienie, uwzględniając specyfikę wszystkich subregionów w województwie - deklaruje obecny przewodniczący rady wojewódzkiej śląskiego SLD.

  O niedzielnym zwycięstwie zadecydują głosy 231 delegatów. Pierwszy nowemu szefowi regionu pogratuluje wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama