Konferencja Rutkowskiego i rodziców Madzi: Ojciec atakuje,...

  Konferencja Rutkowskiego i rodziców Madzi: Ojciec atakuje, matka milczy

  AMC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konferencja Rutkowskiego i rodziców Madzi: Ojciec atakuje, matka milczy
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  W piątek, 23 marca odbyła się kolejna już konferencja w toczącej się sprawie śmierci małej Madzi z Sosnowca. Miejsce to samo - hotel w Mysłowicach. Do Krzysztofa Rutkowskiego i ojca Magdy, Bartka, dołączyła tym razem również matka, Katarzyna. Nie odezwała się jednak słowem. CZYTAJCIE DALEJ.
  ŚMIERĆ MAGDY Z SOSNOWCA [NOWE SENSACYJNE FAKTY]
  Śmierć Magdy z Sosnowca [KALENDARIUM WYDARZEŃ]

  Jak zginęła półroczna Magda z Sosnowca? Wersja jej matki o nieszczęśliwym wypadku budzi coraz więcej wątpliwości. Prokuratorzy otwarcie mówią, że w grę może wchodzić zabójstwo. A co w tym czasie robią "nieutuleni w żalu" rodzice dziewczynki? Grożą dziennikarzom sądem i organizują konferencję prasową.

  Za co? Za ujawnienie, że na kilka dni przed zniknięciem dziewczynki z komputera w domu jej rodziców ktoś szukał informacji na temat cen pogrzebu, trumny dla dziecka oraz wysokości zasiłku pogrzebowego. Sprawdzano też, jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla. Media ujawniły także, że w mieszkaniu Waśniewskich rzekomo znaleziono karteczkę, a na niej argumenty za pozbyciem się dziecka oraz że Madzia mogła umrzeć dwa dni wcześniej.

  Bartek Waśniewski, ojciec zmarłej dziewczynki odpierał te zarzuty: - W mediach powiedziano, że wszyscy jesteśmy mordercami. Tymczasem nie było żadnej kartki z argumentami za pozbyciem się dziecka. Przed śmiercią Madzi nie wchodziłem na strony z cenami trumien i informacjami o zasiłku. A badaniu wariografem nie poddałem się, bo jestem na lekach psychotropowych i wcześniej byłem już badany.  Krzysztof Rutkowski (skazany dzisiaj na 2,5 roku za udział w mafii paliwowej) broni Waśniewskich: - Jeśli prokuratura ma dowody, to niech zatrzymuje podejrzanych i stawia im zarzuty. Nie chcę, by ktoś zarzucał mi, że pomagam mordercom.
  Dodał, że dwa dni temu pod oknem łódzkiego mieszkania Waśniewskich zebrali się ludzie i krzyczeli: "Mordercy!".

  Prok. Marta Zawada-Dybek nie komentuje tych informacji. Podkreśla, że w śledztwie dotyczącym śmierci dziecka zlecono m.in. opinie toksykologiczne, histopatologiczne, genetyczne mikrośladów. Zabezpieczono też liczne dokumenty, dowody rzeczowe i analizy zapisu kilkunastu kamer oraz przeanalizowano połączeń telefonicznych.

  - Ponadto prokuratura posiada już część opinii biegłych, m.in. wyniki badań toksykologicznych i psychologicznych matki dziewczynki - wylicza prokurator.

  Nieoficjalnie wiadomo, że wynika z nich, że Katarzynę W. cechuje agresywność, z którą sobie nie radzi. Na koniec marca śledczy mają otrzymać komplet zamówionych u biegłych wyników.

  Czy w tej sprawie będą kolejne zatrzymania i zarzuty? Wysoce prawdopodobne. I to już niebawem.

  NAJNOWSZE ustalenia Prokuratury Okręgowej w Katowicach w sprawie śmierci Madzi z Sosnowca
  Sprawa Magdy z Sosnowca: Czy Jackowski trafnie przewidział zakończenie? CZYTAJ


  Prokuratorzy nie chcą odnosić się do ujawnianych przez media przecieków ze śledztwa. A te są naprawdę przerażające. Jeśli im wierzyć śmierć półrocznej dziewczynki z Sosnowca została dokładnie zaplanowana. A osoba, która tego dokonała być może z domowego komputera w internecie sprawdzała ceny pochówku i to: jakie są objawy zatrucia czadem. Czy to możliwe?

  - Mamy dość kłamstw jakie się na ten temat ukazują - mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Beata Cieślik, babcia Madzi.

  Rodzice nieżyjącej dziewczynki zaprzeczają. Ale prokuratorzy po raz pierwszy od 25 stycznia, kiedy ruszyło śledztwo mówią bez ogródek: Dziecko mogło celowo zostać pozbawione życie. Nie wykluczamy udziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok.

  - Prokuratura przecież nie powiedziała niczego nowego - mówił Bartek Waśniewski.

  Zapewniał, że nieprawdą jest, żeby szukał w internecie informacji na temat cen małych trumien, czy cen pogrzebu dziecka.
  - Nie było wejść na te strony. Po co miałbym to robić? - denerwował się. Dodał, że w sumie policja zatrzymała do badania 5 komputerów, rodziny i przyjaciela Bartka.

  Ta przerażająca historia zaczęła się we wtorek 24 stycznia, kiedy Katarzyna W. rzekomo została napadnięta w drodze do swoich rodziców. Magdę ktoś miał porwać w wózka. Katarzyna W. i jej mąż płakali przed kamerami, błagali o oddanie dziecka. Prowadzili też akcję poszukiwawczą, rozklejali plakaty z wizerunkiem dziecka. 10 dni później szok - detektyw Krzysztof Rutkowski nakłonił matkę dziewczynki do przyznania się, że dziecko nie żyje. Maleńka dziewczynka miała jej wyślizgnąć się z rąk.

  Dlaczego wcześniej kłamała? Nie odpowiedziała na to pytanie do dzisiaj. Ciągle zasłania się "dobrem śledztwa".
  Katarzyna W. na 11 dni trafiła do aresztu. Nałykała się chemikaliów wymieszanych z wodą. To jednak nie mogło w żaden sposób zagrozić jej życiu ani zdrowiu. Po wyjściu na wolność chroniła ją policja. Wkrótce z tej ochrony zrezygnowała, bo czuła się inwigilowana. Nią i jej mężem zaopiekował się Rutkowski. Najpierw zafundował im wczasy na Dolnym Śląsku, teraz oddał do ich dyspozycji swoje mieszkanie w Łodzi.

  Waśniewscy właśnie je meblują. Katarzyna regularnie melduje się na komisariacie. Inaczej wróciłaby do aresztu. Póki co za nieumyślne spowodowanie śmierci Madzi grozi jej 5 lat więzienia. W mieszkaniu Waśniewskich podobno śledczy znaleźli dziwną kartkę, a na niej zapisane powody: dlaczego warto pozbyć się dziecka.

  - To nieprawda - mówi Bartek.


  Krzysztof Rutkowski, detektyw:
  Ci młodzi ludzie w Łodzi rozpoczęli nowe życie. Po konferencji prokuratury wybuchła medialna burza. Ludzie chcą ich zlinczować, gromadzą się pod oknami i krzyczą. Ja też chcę to wszystko wyjaśnić. Dla mnie to nie jest komfortowa sytuacja, jeśli ludzie mówią, że daję schronienie mordercom. Jeśli prokuratura ma konkretne dowody winy to niech zatrzyma podejrzane osoby, postawi im zarzuty.

  Bartek Waśniewski, ojciec nieżyjącej Magdy:
  To ja w prokuraturze nie poddałem się badaniu wariografem. To dlatego, że jestem na lekach psychotropowych i wcześniej już byłem badany i mogę zaręczyć, że to nie jest przyjemne badanie. Poddam się jednak temu badaniu pod warunkiem, że prokuratura upubliczni jego wynik. Jakbyście się czuli, gdyby pod waszym oknem stali ludzie i krzyczeli: "Morderca!"? Ludzie przez media już wydali na nas wyrok. Nie możemy wyjść z domu.

  Beata Cieślik, matka Bartka, babcia nieżyjącej Magdy:
  My mamy już naprawdę dość tych wszystkich kłamstw jakie się na ten temat ukazują, które się mówi. Na dwa dni przed zniknięciem naszej Madziuni mój syn zadzwonił do mnie. Po to żeby powiedzieć mi o tym, że naszej wnuczce wyszedł właśnie nowy ząbek. Przez telefon słyszałam jej gaworzenie. Ja jestem zupełnie pewna, że moja wnuczka wtedy żyła.

  Prok. Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach:
  Na obecnym etapie śledztwa badane są różne wersje śledcze, w tym także ta mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu życia półrocznego dziecka. Istnieje prawdopodobieństwo współudziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok dziecka oraz w dalszych działaniach zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez sprawców lub sprawcę zgonu małoletniej.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze (30)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ukarać morderców

   Wioleta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 61

   Mordercy maleńkiej Madzi wyrodni rodzice natychmiast do więzienia a Rutkowski z nimi za ukrywanie i zasłanianie tych morderców. Słowa Rutkowskiego, że chcecie aby Bartek popełnił samobójstwo są to...rozwiń całość

   Mordercy maleńkiej Madzi wyrodni rodzice natychmiast do więzienia a Rutkowski z nimi za ukrywanie i zasłanianie tych morderców. Słowa Rutkowskiego, że chcecie aby Bartek popełnił samobójstwo są to śmieszne słowa, ja na jego miejscu nie pokazała bym już nigdy swojej twarzy a on jeszcze na konferencji prasowej zorganizowanej dla zamydlenia oczu śmie w bezszczelny sposób atakować. Nie ma tu żadnych wątpliwości zaplanowali to aby sprzątnąć tą maleńką istotkę. Dlaczego , dlaczego o zgrozo co za wyrodna matka. Ona dzisiaj prosi społeczeństwo nie mówcie na mnie morderczyni. tu się nóż w kieszeni otwiera gdy to się słyszy.Bezszczelna dziewczyna taka sama kara ją powinna spotkać. Przywrócić kare śmierci w tym wypadku dla niej. Śmierć za śmierć. A Rutkowski też taka sama szuja jak oni. wielki detektyw Śmiechu warte. Wielkie brawa dla Katowickiej Prokuratury i ukłony w ich stronę, że zajęli się ta sprawą dogłębnie i chcą dociec prawdy. Bo gdyby oni to zostawili zwątpiłabym już wogle w nasze prawo. Jestem jednak pewna , z e prawda ujrzy światło dzienne a Ci ludzi co zamordowali Madzię odpowiedzą i to nie pozbawieniem wolności 2 lata ale wyrok jaki się otrzymuje za zamordowanie człowieka a tym bardziej ze tu zostali tez oszukani ludzie i w te mroźne dni i noce narażali swoje zdrowie aby szukać tej maleńkiej dziewczynki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień "

   Kimo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 55

   zachowujecie się jak zgraja żydów czy arabów czekających na to żeby u kamieniować człowieka. Każdy z was po kolei wie k**** jak to było, każdy z was widział, "każdy ponad każdym, wszyscy...rozwiń całość

   zachowujecie się jak zgraja żydów czy arabów czekających na to żeby u kamieniować człowieka. Każdy z was po kolei wie k**** jak to było, każdy z was widział, "każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi" wszystko wiedzący aferzyści, tu aferka tam aferka i jest już o czym gadać,tyle że kiedy stało by się to w waszej rodzinie,zbladły by wam miny,i wtedy stanęlibyście po drugiej stronie barykady. Weźcie się pierdolnijcie z mostu czy z wieżowca, świat z takimi ludźmi to zgniły zawistny świat gÓwno wart !!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tatulek.

   ejber (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 63

   przeszkadzacie mu zrobić nastepne dziecko, więc się złości.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Madzia

   Bodzio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 64

   za pysk i wonnnnnnnn,,,,,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i

   ???????!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 89

   nie no śmiech na sali, o co tu chodzi???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   celebryta!!!!!!!!!!!!!!!!!1

   waco! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 55

   rudkowski do wiezienia na (2.5r.)i nierob kariery na tragedi dziecka wsydz sie wszystko ma swoja cene ale nie smierc dziecka iprzestan brac udzial w tej tragedi miej troche honoru i ambicjn wsydze...rozwiń całość

   rudkowski do wiezienia na (2.5r.)i nierob kariery na tragedi dziecka wsydz sie wszystko ma swoja cene ale nie smierc dziecka iprzestan brac udzial w tej tragedi miej troche honoru i ambicjn wsydze sie za ciebije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ??????????

   Mirka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 82

   Co to za kraj,co to za ludzie????????Zabiła dziecko,chciała czy nie chciała,zabiła,pokazuje się w mediach jak celebrytka!!!Powinna być w więzieniu,teraz wygląda na to że każdy może zabić dziecko i...rozwiń całość

   Co to za kraj,co to za ludzie????????Zabiła dziecko,chciała czy nie chciała,zabiła,pokazuje się w mediach jak celebrytka!!!Powinna być w więzieniu,teraz wygląda na to że każdy może zabić dziecko i zbijać na tym kase bo oni za wywiady dostają bo ciekawe za co się utrzymują!!Nasz kraj nadaje się do zaorania!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ola

   ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 102 / 80

   Rodzice zamordowanej madzi powinni byc wiezieniu a nie pokazywac sie na swiat a rutkowski powinien miec juz guwno do tego teraz jest od tego prokuratora czekam dalej co bedzie wkoncu musi byc...rozwiń całość

   Rodzice zamordowanej madzi powinni byc wiezieniu a nie pokazywac sie na swiat a rutkowski powinien miec juz guwno do tego teraz jest od tego prokuratora czekam dalej co bedzie wkoncu musi byc sprawiedliwosc w tej POLSCEzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   powinnaś głęboko przemyśleć jak coś piszesz

   Kimo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 60

   a ja myślę koleżanko, że masz małe pojęcie o życiu, bo nawet nie umiesz napisać słowa "gówno" , a tak poza tym, to jesteś kolejną osobą szukającą taniej sensacji, czekasz na sprawiedliwość ? a kim...rozwiń całość

   a ja myślę koleżanko, że masz małe pojęcie o życiu, bo nawet nie umiesz napisać słowa "gówno" , a tak poza tym, to jesteś kolejną osobą szukającą taniej sensacji, czekasz na sprawiedliwość ? a kim k**** jesteś ? zwykłym człowiekiem, kłamiesz codziennie ale pierwsza rzucasz kamień ! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   *********

   antyrobi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 86 / 77

   Rutkowski tez powinien byc w wiezieniu,przeciez dostal 2,5 roku za udzial w przekretach mafii paliwowej,co on jeszcze ma do gadania ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Myslałem, ze Rutkowski ma wiecej oleju. Ale pokrótce, ta sprawa jest od samego poczatku fiaskiem pro

   yttt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 41

   nie potrafiącej w czas formułowac i przedstawiac wniosków, tym czasem na naszych oczach rozgrywa się wysublimowana gra dwójki dzieciaków, najpewniej dzieciobójców, którzy nie mają ani krzty...rozwiń całość

   nie potrafiącej w czas formułowac i przedstawiac wniosków, tym czasem na naszych oczach rozgrywa się wysublimowana gra dwójki dzieciaków, najpewniej dzieciobójców, którzy nie mają ani krzty poczucia winy. najwięksi mordercy i zwyrodnialcy przypominają mi zachowaniem tego kmiota na konferencji, który pod płaszczem prawa ,, Nie ma wyroku" wymusza na opinii swoją rzekomą niewinnosc. Znamy ten temat wszyscy, zwłaszcza w naszym zasranym wymiarze sprawiedliwosci kiedy najwieksi aferzysci smieją sie wprost ze swojej rzekomej niewinnosci a w wiezieniach gnija ludzie, którzy dopuścili sie arcy przestępstwa w postaci jazdy na rowerze po dwóch piwach. Jak słyszę tego Dupka bartka powiem wprost rzygać mi się chce!
   Co przykre rosnące obecnie pokolenie młodych to wcale nie dojrzewający wczesniej, jak głosza niektórzy( bo pija piwo i mają wczesniejsze inicjacje etc.), lecz pokolenie w wiekszosci ludzi niedorozwiniętych emocjonalnie- niegdys w takim rozwoju w wielkiej mierze pomagały ksiazki, pozwalając bez doswiadczenia poznac arkana ducha.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lalawiem

   lioli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 104 / 117

   wiem ze to oni zabili dziecko smierc zaplanowali a teraz sie wszystkiemu wypieraja jak tak kazdy bedzie robic to co to bedzie??a polska to chory kraj gdzie nie ma sprawiedliwosci

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama