Trasy rowerowe MTB w Wiśle? Jesteśmy "za"

  Trasy rowerowe MTB w Wiśle? Jesteśmy "za"

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeśli jeździsz na "góralu", a kolarstwo górskie, zwane w skrócie MTB, jest Twoją pasją, to w Beskidach tras z prawdziwego zdarzenia do takiej jazdy brakuje. Jest szansa, że to się zmieni, przynajmniej na terenie Wisły.
  - Rzadko jeżdżę na rowerze, ale jak powstaną takie trasy, to kto wie?... - mówi Katarzyna Ku-baszewska z Urzędu Miejskiego w Wiśle. Dodaje, że gmina chce zrealizować projekt dofinansowany ze środków europejskich "MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę". Zakłada on wytyczenie sześciu tras rowerowych, z czego dwie mają prowadzić też przez Czechy (Jawornik - Strzelma i Wisła Łabajów - Hluchowa). Przebieg tras zaproponował miłośnik kolarstwa górskiego Wiesław Legierski, który sam je przemierzył i wie, jakich atrakcji mogą spodziewać się rowerzyści.

  Zobacz, jak przygotować rower do wiosennego sezonu - WIDEO


  - Fajnie, jeśli udałoby się zrobić takie trasy. Byłoby to kompleksowe rozwiązanie i ciekawy produkt turystyczny Wisły. Są już trasy kolarstwa górskiego w gminach Istebna i Ustroń, choć nie takie, jakie my planujemy - podkreśla Kubaszewska.

  Wisła wyszła o krok dalej, jeśli chodzi o przygotowanie górskich tras rowerowych niż Ustroń czy Istebna. Zamierza bowiem nie tylko wytyczyć te szlaki, ale również oznakować je, zrobić punkty odpoczynkowe (zadaszone, ze stojakami rowerowymi) i zamontować duże mapy.

  Gdzie będą przebiegały trasy? Czytaj na dziennikzachodni.pl

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama