W sprawie Madzi z Sosnowca nie można działać rutynowo

  W sprawie Madzi z Sosnowca nie można działać rutynowo

  Marcin Kasprzyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sprawie Madzi z Sosnowca nie można działać rutynowo
  I posypały się gromy polityków i komentatorów na działania Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Za co? Za informowanie o postępach śledztwa w sprawie tragicznej śmierci 6-miesięcznej Madzi z Sosnowca.
  W sprawie Madzi z Sosnowca nie można działać rutynowo
  Kompletny brak profesjonalizmu, niekompetencja - to tylko niektóre określenia adresowane do prokuratorów. A poszło o ostatnią konferencję prasową, zorganizowaną przez katowicką "okręgówkę", podczas której padło stwierdzenie, że prokuratura (przypominam najogólniej) nie wyklucza udziału osób trzecich w śmierci Madzi, że badana jest wersja celowego i zaplanowanego działania oraz że istnieje prawdopodobieństwo udziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok. Za tymi ogólnymi stwierdzeniami natychmiast poszła seria domysłów i spekulacji.

  Prokuratura zbada przeciek w sprawie przyczyn śmierci Madzi z Sosnowca

  Przyznam, że zaraz po konferencji nie miałem tej refleksji, ale dziś wygląda mi na to, że prokuratura, tak jak na początku tej sprawy policja, zachowała się zbyt rutynowo. Konferencja prasowa, kilka zdań, kilka uogólnień, niedopowiedzeń. Żadnych "na pewno", a raczej "badamy", "nie wykluczamy" - może po to, żeby media nie powiedziały, że nic prokuratura nie robi?

  Prokuratorzy w sprawie śmierci Madzi wiedzą już wszystko ZOBACZ

  Ale w sprawie Madzi nie można działać rutynowo. Sprawa Madzi nie jest jedną z wielu, którymi zajmują się prokuratorzy czy policjanci. Trudno w historii ostatniej dekady znaleźć równie wstrząsające medialne zdarzenie. I trochę wszyscy uczymy się zachowania w tej sytuacji.

  Rodzice Madzi pozwolili wejść mediom, a pośrednio czytelnikom, widzom i internautom, w sam środek tej sprawy. Dziś każdy ma więc swoje zdanie na jej temat. Jedni Waśniewskich nienawidzą, inni im współczują. Emocje są tu ogromne.

  Prokuratura oczywiście powinna badać, sprawdzać, wykluczać lub potwierdzać różne wersje zdarzeń. Ale emocji nie powinna podgrzewać, nie powinna rzucać takich niedomówień w świat, bo to naprawdę groziło bezpieczeństwu rodziców Magdy, bez względu na to, czy są winni, czy nie.

  Mam tylko nadzieję, że ta konferencja nie była tzw. grą operacyjną typu "powiemy, że wszystko wiemy i zobaczymy, jak zareagują podejrzani".

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  *http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uważam, że

   inka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 30

   Społeczeństwu jednak należy się informacja o toku postępowania. Sprawa, w którą zostało wciągnięte, trwa ponad dwa miesiące, a ustalenia Prokuratury wciąż takie same, jak w chwili rozpoczynania...rozwiń całość

   Społeczeństwu jednak należy się informacja o toku postępowania. Sprawa, w którą zostało wciągnięte, trwa ponad dwa miesiące, a ustalenia Prokuratury wciąż takie same, jak w chwili rozpoczynania dochodzenia. Rodzi to głęboki niepokój wśród ludzi, którzy obserwują tę sprawę, przejęci tragicznym losem dziecka. Powstaje poczucie niemocy, niewiary w sprawiedliwość. Gdy tymczasem rodzice dziecka zwołują konferencje, udzielają wywiadów, zyskuję "drugie życie". Nie ma w tym wszystkim proporcji, symetrii, realizacji minimum poczucia sprawiedliwości.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama