Celnicy zapowiadają protest na Euro 2012

  Celnicy zapowiadają protest na Euro 2012

  Justyna Krzyśków

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wybierasz się w czerwcu lub lipcu na urlop? Uważaj, bo na przejściu granicznym lub lotnisku może czekać niemiła niespodzianka - związkowcy ze Służby Celnej zapowiadają protest w czasie Euro 2012.
  Celnicy żądają takiego samego systemu emerytalnego jak służby mundurowe. - Brak dialogu i wypełnienia zobowiązań ze strony rządu zmusza nas do radykalnych posunięć - twierdzi Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL.

  Zapowiadany protest to - zdaniem celników - efekt nierównego traktowania funkcjonariuszy celnych w stosunku do funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Zgodnie z prawem celnicy nie mogą czynnie strajkować. Zapowiadane protesty będą mieć charakter tzw. protestów włoskich, czyli takich, gdy celnicy bardzo dokładnie, długo sprawdzają osoby i towary na granicy.

  - Wszystko odbędzie się w interesie budżetu i bezpieczeństwa obywateli - przekonuje Sławomir Siwy.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama