Menu Region

Były burmistrz Lublińca skazany za niegospodarność

Były burmistrz Lublińca skazany za niegospodarność

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Bartłomiej Romanek

Prześlij Drukuj
Józef K. - były burmistrz Lublińca - został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i dodatkowo musi oddać miastu 259 tysięcy zł. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Lublińcu, który uznał, że były burmistrz przyczynił się do spowodowania szkód na rzecz miasta przy budowie hali sportowej przy gimnazjum nr 1. Wyrok nie jest prawomocny.
Budowa hali, którą otwarto osiem lat temu budziła wielkie kontrowersje. Wykonawca, firma Hoger, od początku narzekał na złą dokumentację projektową, a miasto obarczało za opóźnienia i niedoróbki wykonawcę. Halę otworzono, by po zaledwie kilku dniach - z powodu usterek zagrażających bezpieczeństwu - ponownie ją zamknąć.

Na dodatek hala miała kosztować nieco ponad 2 miliony złotych, ale wykonawca podał miasto do sądu.
Józef K. zgodził się na sądową ugodę i Lubliniec ostatecznie zapłacił ponad 3 miliony zł. Kwota, którą zapłaciło miasto nie spodobała się kontrolerom NIK, którzy wyeksponowali to w swoim raporcie. Na jego podstawie i zebranego materiału dowodowego lubliniecka prokuratura sporządziła akt oskarżenia. Domagano się w nim od byłego burmistrza zwrotu blisko 600 tysięcy zł, ale biegli uznali, że faktyczne straty miasta były nieco mniejsze. Oszacowano je na 259 tysięcy zł.

Józef K. nie chce komentować orzeczenia sądu, ale zapewnił nas, że złoży apelację. Edward Maniura, obecny burmistrz, także nie chciał wypowiadać się na temat wyroku, dopóki nie będzie on prawomocny.

Hala przy gimnazjum nr 1 nadal nie została rozliczona. W sądzie toczą się wciąż dwa procesy pomiędzy miastem a wykonawcą. Trzeci zakończył się zwycięstwem urzędu, który nie musi zapłacić dodatkowych pieniędzy za klimatyzację.

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
*Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera*GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
* http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama