Wspólne patrole KZK GOP i policji w Zabrzu

  Wspólne patrole KZK GOP i policji w Zabrzu

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od jutra do Wielkanocy zabrzańscy policjanci będą prowadzić patrole w autobusach i tramwajach z kontrolerami KZK GOP.
  Cel: wyłapywanie kieszonkowców i uczulanie pasażerów na to, by w autobusach pilnowali swych bagaży. To nie pierwsza taka akcja prowadzona wspólnie przez zabrzańską komendę oraz organizatora komunikacji. W ubiegłym roku zorganizowano dwie edycje, obie w okresie przedświątecznym.

  Jak się okazuje, takie akcje przynoszą skutek. W Zabrzu odnotowano bowiem spadek przestępstw w komunikacji miejskiej o 25 proc.


  Patrole prowadzą również działania prewencyjne, rozdając pasażerom karty z radami dotyczącymi zachowania się w miejscach publicznych, dzięki którym złodziej będzie miał utrudnione zadanie. Z drugiej strony znalazło się miejsce na wpisanie najważniejszych informacji o swoich dokumentach, jak np. numer dowodu osobistego, co może się przydać w razie ich kradzieży. Podczas ostatniej akcji policjanci rozdali 350 takich kart.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama