Ważne
  Prohibicja pod Jasną Górą zostanie zniesiona? Dziś decyzja

  Prohibicja pod Jasną Górą zostanie zniesiona? Dziś decyzja

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prohibicja pod Jasną Górą zostanie zniesiona? Dziś decyzja
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Miecznik

  Dzisiaj, w czwartek, częstochowscy radni podejmą decyzję w sprawie zniesienia prohibicji w pawilonach przy ulicy Dekabrystów oraz w pobliżu Jasnej Góry. Radni kilka lat temu podjęli uchwałę o zakazie sprzedaży alkoholu w tych dwóch miejscach m.in. po zamieszkach w miasteczku akademickim podczas juwenaliów w 2003 roku. Musiała wtedy interweniować policja.
  Uchwały ciągle obowiązują, mimo że zmieniło się prawo i rada takich zakazów wprowadzać nie może. Aby to zmienić konieczne jest przyjęcie nowych uchwał, które zniosłyby poprzednie uchwały.

  Do Rady Miejskiej wpłynęły dwa projekty uchwał. Pierwszy zgłosił w imieniu klubu PO, jego przewodniczący Bartłomiej Sabat. Dotyczy on zniesienia prohibicji przy Dekabrystów.

  Drugi projekt w sprawie zniesienia zakazu sprzedaży alkoholu w okolicach Jasnej Góry wniósł Janusz Danek, radny SLD.

  SLD chce zniesienia prohibicji w Częstochowie

  W pierwszym przypadku sprawa jest niemal przesądzona, ale nie wiadomo, czy radni opowiedzą się za zniesieniem prohibicji w okolicach Jasnej Góry. - Tryb uchylania prohibicji w okolicach Jasnej Góry jest nie do przyjęcia - mówi Marcin Maranda ze Wspólnoty. - Będę rekomendował mojemu klubowi, żeby poparł zniesienie prohibicji przy Dekabrystów, bo tam odbyły się konsultacje społeczne. W przypadku okolic Jasnej Góry ich nie było. Dlatego jestem przeciwny, ale nie samej prohibicji, ale sposobowi, w jaki chcą to zrobić radni Lewicy.

  - Trzeba wrócić do normalności. Przecież to absurd. Blokuje działania lokalnym przedsiębiorcom, którzy przychodzą do mnie i narzekają na obowiązujące przepisy - mówi Danek, który jest dyrektorem w firmie zajmującej się sprzedażą napojów i alkoholu.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Koniec prohibicji na stadionach CZYTAJ
  Unijna prohibicja powróci do nas za rok SZCZEGÓŁY


  - To nie ma jednak żadnego znaczenia - twierdzi radny. - Klub SLD popiera pomysł zniesienia prohibicji w obydwu miejscach. Projekt uchwały PO w sprawie Dekabrystów też nie jest nowy. Zgłosiłem to wraz z innymi radnymi SLD wiele miesięcy temu, ale prezydent Matyjaszczyk zażyczył sobie konsultacji, dlatego nasza uchwała nie została wtedy przegłosowana.

  W przypadku Dekabrystów nie powinno być wątpliwości, bo uchwałę poprą i SLD, i PO, a to wystarczy do zniesienia zakazu sprzedaży alkoholu.

  Tym bardziej, że takie same zdanie ma kilku radnych z innych klubów.

  Dyskusja szykuje się natomiast przy podejmowaniu decyzji w sprawie okolic Jasnej Góry. Tutaj kluczowe będzie stanowisko radnych PO.

  - Na pewno będziemy dyskutowali na ten temat - mówi Bartłomiej Sabat. W przypadku ulicy Dekabrystów przeprowadzono stosowne konsultacje społeczne i dlatego podjęliśmy decyzję, że należy podjąć w tej sprawie ostateczną decyzję. Jeśli chodzi o okolicę Jasnej Góry, to sprawa jest bardziej skomplikowana, bo nie odbyły się w tej sprawie żadne konsultacje. Trudno jeszcze powiedzieć, jaka będzie nasza decyzja.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jasno góra to największy bajzel gdzie jeden pije wiara śpiewa a 100 darmozjadów w kieckach

   Jan -pontnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 29

   zbiera datki na dalszą popijawę .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nareszczie

   cirano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 26

   ...no bo żeby biedny, zmordowany "pątnik" nie mógł się napić...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama