Internetowa nauka angielskiego dla dzieci z Metropolii...

Internetowa nauka angielskiego dla dzieci z Metropolii Silesia

Redakcja

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Ok.160 tys. dzieci w wieku od 3 do 8 lat będzie za darmo uczyć się angielskiego w internecie. Miasta Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego zdecydowały o wspólnym zakupie platformy internetowej, dającej dostęp do kursów językowych dla uczniów i przedszkolaków.
- To niewątpliwie największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mam nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie bezpłatny kurs nauki języka angielskiego zagości w wielu domach i mieszkaniach Metropolii Silesia - powiedział przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (GZM) Dawid Kostempski.

GZM, używający potocznej nazwy Metropolia Silesia, skupia 14 miast Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego.
Miasta tworzące związek podpisały porozumienie w sprawie zakupu platformy e-learning "eProti". Zadanie to gminy wspólnie przekazały Metropolii Silesia, czyli związkowi.

W najbliższych dniach związek podpisze umowę w sprawie zakupu całorocznego pakietu językowego platformy e-learnigowej "eProti", za ok. 68 tys. zł. To zaledwie 43 grosze w przeliczeniu na każde dziecko, które uzyska dostęp do kursu.

Kurs "eProti" to ogólnopolski projekt popularyzacji znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych. Skierowany do dzieci w wieku od 3 do 8 lat oferuje naukę języka angielskiego przez internet. Każde dziecko uczęszczające do przedszkola i szkoły w 14 miastach metropolii otrzyma indywidualny login i kod dostępu, dzięki którym będzie mogło w każdej chwili, po wejściu na odpowiednią stronę internetową, korzystać z kursu.

Pierwsze loginy umożliwiające dostęp do internetowego kursu uczniowie i przedszkolaki otrzymają w drugiej połowie kwietnia.

Kurs "eProti" został stworzony przez specjalistów języka angielskiego, grafików i dydaktyków. Opiera się na nauce przez zabawę, zawierając zestaw 57 różnych gier edukacyjnych. Ta forma nauki może być np. uzupełnieniem zajęć z lektorem w szkole czy przedszkolu.

Projekt "eProti" został najpierw pilotażowo wdrożony w Zawierciu i Siewierzu.

Porozumienie w sprawie zakupu platformy e-learnigowej to druga decyzja miast regionu, przekazująca konkretne zadanie Metropolii Silesia. Już wkrótce miasta tworzące związek wraz z innymi samorządami podpiszą kolejne porozumienie, dotyczące grupowego zakupu energii elektrycznej. PAP

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
*Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


*GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
* FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo