Ważne
  Katowice: basen, sauny, squash, korty do tenisa, hala,...

  Katowice: basen, sauny, squash, korty do tenisa, hala, fitness i SPA w Kostuchnie [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: basen, sauny, squash, korty do tenisa, hala, fitness i SPA w Kostuchnie [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Justyna Przybytek

  Parku wodnego jak nie było, tak nie ma. Tymczasem w Kostuchnie rośnie nie tylko basen, ale całe centrum sportu i rekreacji. Co prawda na osiedlu zamkniętym, ale inwestor zapowiada, że centrum otworzy i na pewno nie za drogo.
  Nadal nie wiadomo, czy w mieście powstanie park wodny, czy nie. Urzędnicy negocjują warunki umowy na budowę aqua parku w rejonie ul. Kościuszki i Ceglanej z firmą Badenbrau z Jaworza. Kiedy umowa zostanie podpisana, nie wiadomo. Wiadomo za to, że jedyna miejska pływalnia w Katowicach od czerwca będzie zamknięta . Chodzi o basen w Pałacu Młodzieży, ze względu na modernizację budynku, pływalnia na okres wakacji zostanie wyłączona z użytku.


  Tymczasem nie tylko basen, ale centrum sportu powstaje w Kostuchnie. Na zamkniętym osiedlu Bażantowo trwa budowa największego w regionie centrum sportu i rekreacji. Kompleks zamknięty jednak nie będzie, jak obiecuje inwestor i właściciel osiedla Millenium Inwestycje, będzie dostępny dla każdego.

  Sport, SPA i relaks


  Centrum o powierzchni 10 tys. m kw. na raz pomieści 1000 osób. Gotowe będzie z końcem tego roku, a pierwsza z jego części już 1 września.

  Będzie zespołem połączonych ze sobą trzech budynków. Pierwszy z nich, najbliżej szkoły pijarskiej, pomieści salę gimnastyczną, cześć konferencyjną oraz przedszkole sportowe. W drugim budynku - 4-kondygnacyjnym - ostatnie piętro zajmie hotel z 18 miejscami noclegowymi, niżej będą klub fitness, trzy korty do squasha, restauracja i kawiarnia, basen (17 metrów na 8 metrów), jacuzzi, strefa relaksacyjna, dziewięć saun i część rehabilitacyjna, a w końcu także bowling i bilard. W trzecim z budynków znajdą się korty do tenisa oraz podziemny parking na 50 aut.

  Rozbudowana będzie m.in. część rehabilitacyjna,specjalizująca się w leczeniu układu ruchu, ale wyposażona też w gabinety lekarskie. - Będą w nich przyjmowali specjaliści, od internistów, po kardiologów i endokrynologów. Wszyscy ci, którzy są w stanie powiedzieć, jak styl życia wpływa na zdrowie - zapowiada Jacek Piwkowski, prezes zarządu Millenium Sport.

  Budowa jest już mocno zaawansowana. Pierwszy z budynków z salą gimnastyczną ma być czynny już we wrześniu.
  - Południowe dzielnice Katowic mają dosyć słabą propozycję rekreacyjno - rozrywkową. Ona w mieście jest, ale powyżej autostrady A4. Południe ma, ze względu na problemy komunikacyjne, trudny dostęp do tego, co się tam dzieje, Dlatego rozszerzamy naszą ofertę o część rekreacyjną tory do bowlingu, bilard, dwa bary - wyjaśnia Piwkowski.

  Potencjał tej części Katowic dostrzegają powoli kolejni deweloperzy. Dwie firmy: Echo Investment oraz GC Investment planują budowę centów handlowo - rozrywkowych właśnie dla południowych dzielnic. O planach inwestorów pisaliśmy przed dwoma tygodniami. GC rozważa lokalizację ulicy Rzepakowej, a Echo pomiędzy ulicami Jankego, Kolejową i Kościuszki. Oba obiekty oprócz sklepów miałyby pomieścić sale kinowe i kręgielnie. Ale to plany, a inwestorzy nie dają gwarancji, że będą realizowana.

  Tymczasem w Bażantowie już planują godziny otwarcia kompleksu.
  - Z uwagi na swoją wielofunkcyjność na pewno będzie w pełni dwuzmianowy - od 6. do 24. - zapowiada Piwkowski. Jest jednak szansa, że na przykład sauny będą działały całą dobę. - Hotel i tak wymaga obsługi 24 godzinnej, na pewno będą przerwy techniczne, ale czas pracy będzie wydłużony - dodaje.
  Inwestor, chce, aby centrum było ogólnodostępne. Czy faktycznie będzie dowiemy się, kiedy firma ogłosi cennik.

  - Naszym celem nie jest robienie elitarnego centrum bez ludzi - odpowiada prezes. Przekonuje, że skoro sporo zajęć będzie organizowanych dla dzieci i młodzieży, a profilaktyka prozdrowotna m.in. dla osób starszych ceny wygórowane być nie mogą.

  - Mamy też na rynku konkurencję, więc będziemy musieli działać, tak aby propozycje cenowa była atrakcyjna i pomogła wypełnić ten obiekt - dodaje.
  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepsze korty

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Najlepsze korty oraz ceny w FACTORY SQUASH & FITNESS SOSNOWIEC!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama