W Instytucie Onkologii w Gliwicach promieniują tylko szpik

  W Instytucie Onkologii w Gliwicach promieniują tylko szpik

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To wielki przełom w leczeniu chorych na szpiczaka mnogiego, nowotworu układu krwiotwórczego. W Instytucie Onkologii w Gliwicach po raz pierwszy w Polsce zamiast napromieniowywać przed przeszczepem szpiku całego pacjenta działaniu promieniowania poddano sam szpik.
  Było to możliwe dzięki tomoterapii, czyli połączeniu możliwości tomografu komputerowego i akceleratora, który pozwala na napromienowanie zmian nowotworowych w wielu lokalizacjach.

  - Takie postępowanie w przypadku chorych na szpiczaka wydaje się najwłaściwszym rozwiązaniem, bowiem komórki nowotworowe w tej chorobie zlokalizowane są właśnie w szpiku - mówi doc. Sebastian Giebel kierownik oddziału transplantacji szpiku w gliwickim Instytucie.


  Niewykluczone, że podobną procedurę hematolodzy z Gliwic stosować będą u chorych na białaczkę, jeśli choroba zostanie uchwycona w odpowiednio wczesnym stadium.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ZOBACZ LISTĘ ZAWODÓW DO DEREGULACJI
  *Hans Kloss powrócił FILM, ZDJĘCIA, RECENZJE, czyli HISTORIA PRAWDZIWA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/fotomatura2012/: FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama