Bp Kaszak do młodych: Kiedy popełnisz zło i nie wrócisz do...

  Bp Kaszak do młodych: Kiedy popełnisz zło i nie wrócisz do Boga - zginiesz

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Przyjdą może chwile, że się Chrystusa wyprzemy. Nasz ratunek jest wtedy w spojrzeniu w Jego Oblicze. Kiedy popełnisz zło i nie wrócisz do Boga - zginiesz. I niech Pan Bóg cię od tego broni - mówił sosnowiecki biskup do młodych, którzy przyszli do katedry na Diecezjalny Dzień Młodych.
  Patrząc na Chrystusa widać, ile cierpienia mogą ludzie zadać niewinnemu człowiekowi. Ukrzyżowanie do dzisiaj jest jednym z najstraszniejszych rodzajów śmierci. A do bólu fizycznego trzeba jeszcze dodać ból duchowy, moralny - mówił w czasie kazania bp Grzegorz Kaszak.

  Ten drugi rodzaj bólu wynikał z tego, że Jezus przez całe życie czynił dobro, a teraz ludzie Go przeklinali. Wśród nich byli ci, którzy Chrystusa doskonale znali.
  Św. Piotr był jednym z nich. Zaproszony na Ostatnią Wieczerzę, stał się członkiem najbliższej rodziny Zbawiciela, bo tylko takie osoby zapraszano na wieczerzę paschalną. I ten człowiek w czasie sądu Jezusa powiedział "Nie znam tego Człowieka".

  - Bądźcie uważni na to, co mówicie. Słowo może bowiem bardziej zranić, niż miecz - apelował do młodych biskup. Dodał jednak, że wystarczyło spojrzenie na Jezusa, a stała się rzecz niezwykła: Piotr zrozumiał, co zrobił najlepszemu Przyjacielowi. - Inaczej było u Judasza. Też zdradził, miał wyrzuty sumienia. Ale został sam. Nie było spotkania ze Zbawicielem. Judasz zginął.

  Zdaniem kaznodziei różnica między Piotrem a Judaszem jest właśnie w spotkaniu z Jezusem, a przynajmniej w spojrzeniu w Jego oblicze.

  Diecezjalny Dzień Młodych w Sosnowcu rozpoczął się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Oprócz wspólnego śpiewu uczestnicy mogli posłuchać świadectwa i wspomnień ze Światowego Dnia Młodzieży w Mediolanie oraz zaproszenia Sebastiana Kuczka na kolejne w Rio de Janeiro. Razem z biskupem kilkaset osób przeszło ulicami Sosnowca do katedry, gdzie uczestniczyli we Mszy św. Każdy uczestnik otrzymał też Orędzie Benedykta XVI do młodych.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama