Ważne
  Na katowickich kąpieliskach trwają remonty przed sezonem

  Na katowickich kąpieliskach trwają remonty przed sezonem

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bugla w Katowicach

  Bugla w Katowicach ©Marzena Bugała

  Wydział Inwestycji katowickiego magistratu właśnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie drogi dojazdowej do kąpieliska Bugla od strony ulicy Żeliwnej. Budowa ruszy dopiero po sezonie letnim.
  Bugla w Katowicach

  Bugla w Katowicach ©Marzena Bugała

  Za to obecnie prace prowadzi tu zarządca - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sumie Ośrodek zainwestował w kąpielisko wyremontowane przed dwoma laty za 12 mln zł, kolejne 1,5 mln zł. Za te pieniądze wybudowano nową bramę główną - od strony ulicy Żeliwnej. Są tu bramki, jak przy stadionach, dwie kasy - będą obsługiwane przez cztery kasjerki - dodatkowa prawdopodobnie zostanie uruchomiona dla rodzin posiadających legitymację programu "Nas troje i więcej", powstanie tu też automat z biletami.

  Uwierzycie? Mamy tylko cztery kąpieliska w woj. śląskim

  Dopiero gdy miasto wybuduje drogę, przed kąpieliskiem powstanie też parking na 400 do 500 aut. W poprzednim sezonie znalezienie miejsca parkingowego przy Bugli graniczyło z cudem, tym większym gdy temperatura dopisała i na kąpielisku zjawiało się po kilka tysięcy osób - rekord to ok. 10 tys. osób.

  Z kolei już na terenie kąpieliska powstały nowe sanitariaty i punkt gastronomiczne. Stary punkt zostanie przebudowany w punkt pierwszej pomocy. Powstała też siłowania pod chmurkę, a trwa budowa dodatkowego basenu z atrakcjami dla najmłodszych dzieci.

  Nowe sanitariaty i punkt gastronomiczny zostaną jednak uruchomione, jeśli przed sezonem zakończy się przebudowa kanalizacji w okolicy kąpieliska.

  ŚLĄSKIE: BASENY i KĄPIELISKA - MAPA i INFORMATOR

  Bugla to najnowocześniejsze kąpielisko w regionie. Modernizacja i rozbudowa zakończyły się w 2010 r. Katowiczanom udostępniono pięć basenów, jacuzzi na 70 osób, boiska do plażowej siatkówki i piłki nożnej, nowe szatnie i w końcu obok dwa boiska wybudowane w ramach Orlika.

  Blado w porównaniu z kąpieliskiem z Brynowa wypadają pozostałe dwa w Katowicach. Na Rolnej nie będzie w tym roku większych zmian: czynny będzie duży i mały basen. Po sezonie MOSiR planuje wymianę niecki w dużym basenie, która ze względu na szkody górnicze uległa uszkodzeniom.

  Natomiast zamknięte w ubiegłym roku było kąpielisko Zadole. Powód? Zapadająca się niecka dużego basenu. W ubiegłym roku na remont nie było pieniędzy, w tym też ich brak. MOSiR planuje jednak przedzielić teren kąpieliska i otworzyć dla dzieci brodzik. Wstęp będzie wówczas bezpłatny.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama