Ważne
  Katowice: Koncert i aukcja dla Hospicjum Cordis

  Katowice: Koncert i aukcja dla Hospicjum Cordis

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dar przekazany przez Magdalenę Bochenek, córkę tragicznie zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem senator Krystyny Bochenek, biografia reżysera Andrzeja Wajdy z jego autografem, pamiątka od kapitana Tadeusza Wrony i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów będzie można wylicytować w najbliższą środę w Hospicjum Cordis w Katowicach-Janowie.
  Aukcję, którą poprowadzi Agnieszka Strzemińska, poprzedzi koncert Ewy Urygi w Nowym Domu Hospicjum Cordis o godzinie 18.00. Koncert i aukcja na rzecz hospicjum to już tradycja. Hospicjum cały czas potrzebuje wsparcia, by nowa siedziba placówki jak najlepiej służyła chorym ludziom. Hospicjum potrzebuje pieniędzy na remonty, wyposażenie, ale też na codzienną działalność. I właśnie dochód ze środowej aukcji zostanie przekazany na bieżące potrzeby: opłaty za gaz, wodę, energię elektryczną, a w szczególności na zapłacenie rachunków za leki niezbędne dla podopiecznych.


  - Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie hospicjum w tym trudnym czasie i zachęcamy do czynnego udziału w licytacji - mówi dr Jolanta Markowska, prezeska hospicjum.

  Hospicjum Cordis istnieje już ponad 20 lat (rozpoczęło działalność w Wigilię 1990 r. w Mysłowicach) i pomogło już tysiącom podopiecznych. Teraz mamy szansę się zrewanżować. Remont nowej siedziby rozpoczęto w 2009 roku. Pojawiły się nowe wyzwania i potrzeby. Dom powstał w dwuskrzydłowym przebudowanym dawnym budynku szpitala. Składa się z części przeznaczonej dla osób korzystających z pomocy w ciągu dnia (poradnie rehabilitacyjne, psychologiczne, kuchnia) oraz części stacjonarnej dla 38 chorych, w tym 9 dzieci.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Katastrofa busa na S69 w Przybędzy - fakty, opinie WIDEO i ZDJĘCIA
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama