Ruch przegrał z Legią w Warszawie 2:0 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

PS
Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa 2:0 (0:0). Nie udało się powtórzyć zwycięstwa sprzed roku. ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ i NAJLEPSZE ZDJĘCIA Z MECZU.

Mecz Legii z Ruchem jest z pewnością niezwykle istotnym starciem z punktu widzenia tabeli, bo porażka gospodarzy sprawi, że liderem w tej świątecznej kolejce zostanie właśnie zespół trenera Waldemara Fornalika.

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY MECZ LEGIA WARSZAWA - RUCH CHORZÓW

W 58. minucie Michał Kucharczyk pokonał bramkarza Ruchu i Legia prowadzi 1:0.
W 84. minucie Danijel Ljuboja ustalił wynik meczu na 2:0.

CZYTAJ pomeczowe opinie trenerów

Hit kolejki to: dużo strzałów i brak skuteczności na polach karnych w pierwszej połowie oraz szybkie akcje i zabójcze strzały w drugiej połowie.

Początek pierwszej połowy to próby strzeleckie z obu stron. Piłka albo mijała cel, albo trafiała wprost w ręce bramkarzy. W pierwszej połowie meczu Legii z Ruchem sędzia podyktował kilka rzutów wolnych, z których obie drużyny stwarzały groźne sytuacje, jednak ani razu nie kończyły się stuprocentową okazją do strzelenia bramki.

Taką "setkę" miał Gabor Straka w 45. minucie. Janoszka z prawej strony wyłożył piłkę Strace, ten uderzył z linii pola karnego - tuż obok słupka!

Na drugą połowę Ruch wyszedł z ogromną wolą walki. Ale już w 58 . minucie został skarcony szybką akcją i pierwsza bramka Kucharczyka.

Chorzowianie zaczęli coraz częściej i śmielej atakować, jednak zmęczony Piech, do którego kierowane były piłki, nie dawał rady urwać się obrońcom.

Drugą bramkę Ruch stracił tuż po zmianie (za Piecha wszedł Niedzielan).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Tomasz Kiełbowicz, Rafał Wolski. Ruch Chorzów: Marek Szyndrowski, Gabor Straka. Czerwona kartka za drugą żółtą - Ruch Chorzów: Marek Szyndrowski (90).

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 19˙552.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Jakub Wawrzyniak, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Michał Kucharczyk (70. Nacho Novo), Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Rafał Wolski (64. Daniel Łukasik), Michał Żyro - Danijel Ljuboja (90+2. Ismael Blanco).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Łukasz Burliga, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk (71. Paweł Abbott), Marcin Malinowski, Gabor Straka, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech (80. Andrzej Niedzielan), Maciej Jankowski (86. Wojciech Grzyb).