Zielony Ring Przemszy decyzją sądu musi przeprosić CTL...

  Zielony Ring Przemszy decyzją sądu musi przeprosić CTL Maczki Bór

  Sebastian Reńca

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Katowicach zapadł wyrok w sprawie przeciwko Związkowi Stowarzyszeń Zielony Ring Przemszy. Wygrała go sosnowiecka spółka CTL Maczki-Bór, która wytoczyła proces Związkowi i oskarżyła go o naruszenie dobrego imienia firmy. Teraz "Zielony Ring Przemszy" ma przeprosić CTL Maczki-Bór na łamach prasy.
  Zielony Ring Przemszy oskarża publicznie sosnowiecką kopalnię piasku o składowanie odpadów niebezpiecznych dla środowiska bezpośrednio w wodach (pierwszej klasy czystości) głównego zbiornika wód podziemnych "Biskupi Bór".

  - Zbiornik Biskupi Bór jest źródłem zaopatrzenia w wodę pitną. Składowanie odpadów w miejscu zupełnie nie nadającym się do tego celu, jest nie tylko sprzeczne z prawem dotyczącym ochrony środowiska ale również ze zdrowym rozsądkiem - twierdzi, mimo sentencji sądowego wyroku, Włodzimierz Wieczorek, prezes Związku Stowarzyszeń "Zielony Ring Przemszy".


  Wyrok nie jest prawomocny. Zielony Ring ma 14 dni na odwołanie się od niego do Sądu Apelacyjnego i zamierza to zrobić.

  - Odwołamy się od tego wyroku. Mamy wiele uwag co do postępowania dowodowego prowadzonego przez sąd. Złożyliśmy sześć wniosków, które dotyczyły na przykład przesłuchania świadków, czy wizji lokalnej w miejscu przestępstwa, żaden z nich nie został przyjęty. Nie dano nam możliwości obrony - podkreśla Włodzimierz Wieczorek.

  Wszystkie te uwagi znajdą się we wniosku do Sądu Apelacyjnego.

  Firma CTL Maczki Bór jest zadowolona z wyroku.

  - Instytucja bezstronna jaką jest sąd uznała, że twierdzenia Zielonego Ringu Przemszy nie są poparte żadnymi dowodami i ekspertyzami. Nasze dowody są wiarygodne i pokazują, że firma działa zgodnie z prawem- mówi Sławomir Rzepecki, pełnomocnik do spraw ochrony środowiska w CTL Maczki-Bór.

  Nie jest to jedyna sprawa prowadzona przeciwko prezesowi i wiceprezesowi "Zielonego Ringu". Przed Sądem Rejonowym w Sosnowcu toczy się jeszcze postępowanie, w którym CTL oskarżył Włodzimierza Wieczorka i Stefana Piętkę, jako osoby prywatne, o naruszenie dobrego imienia firmy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama