W konkurs na dyrektora szkoły włączyło się ministerstwo

  W konkurs na dyrektora szkoły włączyło się ministerstwo

  Marianna Lach

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Od prawie ośmiu miesięcy nie udaje się wybrać dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu. W wybory zaangażowali się nawet... wojewoda i ministerstwo edukacji.
  Wczoraj miał się odbyć drugi etap konkursu. Komisja zdecydowała się jednak przełożyć go na przyszły tydzień. Powód? Do żywieckiego starostwa, które przeprowadza konkurs, wpłynął protest od jednego z dwóch kandydatów, Jana Stasicy. Otrzymał on zawiadomienie o konkursie sześć dni przed terminem jego przeprowadzenia, a więc niezgodnie z procedurami mówiącymi o siedmiu dniach na przygotowanie.

  - Dlatego przełożyliśmy konkurs na koniec następnego tygodnia - informuje Tomasz Baron, rzecznik prasowy starostwa.

  Z wyłonieniem nowego dyrektora szkoły starostwo męczy się od końca lutego. Wtedy Zarząd Powiatu podjął uchwałę o przeprowadzeniu konkursu.
  Stało się to akurat w momencie, kiedy poprzedni dyrektor miał odchodzić na emeryturę, poza tym ciążyły na nim zarzuty o mobbing nauczycieli (dzisiaj w żywieckim Sądzie Rejonowym odbędzie się pierwsza rozprawa).

  Konkurs powinien się odbyć nie później niż 14 dni po terminie składania ofert przez kandydatów. Na wiosnę nie został jednak przeprowadzony. Wyszło też na jaw, że rada rodziców szkoły została wybrana niezgodnie z nowymi przepisami, więc również i jej przedstawiciele do komisji konkursowej byli wybrani niewłaściwie.

  Starostwo, po prawidłowym wyborze nowej rady rodziców, 13 października przeprowadziło pierwszy etap konkursu. Ale wtedy zastrzeżenia zgłosiły Kuratorium Oświaty i Urząd Wojewódzki. Szef bielskiej delegatury kuratorium Jan Dzida i śląski kurator oświaty Stanisław Faber byli i są przekonani, że konkurs już dawno powinien zostać unieważniony, bo nie można tak przedłużać procedury. Wojewoda i kurator w całej sprawie posługują się opiniami prawników nie tylko Urzędu Wojewódzkiego, ale także... Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama