Aukcja dla Hospicjum Cordis z gwiazdą Ewą Urygą

  Aukcja dla Hospicjum Cordis z gwiazdą Ewą Urygą

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ewa Uryga bedzie gwiazdą koncertu towarzyszącego aukcji

  Ewa Uryga bedzie gwiazdą koncertu towarzyszącego aukcji ©MIKOŁAJ SUCHAN

  Biografia reżysera Andrzeja Wajdy z jego autografem, pamiątka od kapitana Tadeusza Wrony, Scenariusz "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" Magdaleny Piekorz z podpisami aktorów, dar przekazany przez Magdalenę Bochenek, córkę tragicznie zmarłej w katastrofie pod Smoleńskiem senator Krystyny Bochenek i wiele innych niezwykłych przedmiotów będzie można wylicytować już dziś w Hospicjum Cordis w Katowicach Janowie.
  Ewa Uryga bedzie gwiazdą koncertu towarzyszącego aukcji

  Ewa Uryga bedzie gwiazdą koncertu towarzyszącego aukcji ©MIKOŁAJ SUCHAN

  Aukcję poprzedzi koncert Ewy Urgi w Nowym Domu Hospicjum Cordis o godzinie 18 przy ul. T. Ociepki 2. Aukcję przedmiotów poprowadzi Agnieszka Strzemińska.

  - To dla nas bardzo ważny koncert. Cały czas poszukujemy pieniędzy na potrzeby dnia codziennego. Na bandaże, niezbędne leki dla pacjentów, ale także na opłacenie rachunków - tłumaczy Małgorzata Janicka z Hospicjum Cordis.

  Czytaj więcej o Hospicjum Cordis

  Dochód z aukcji zostanie przeznaczony właśnie na bieżące potrzeby : opłaty za gaz, wodę, energię elektryczną, a w szczególności na zapłacenie rachunków za leki niezbędne dla podopiecznych.

  Budowa Hospicjum Cordis w katowickim Janowie, zakończyła się w grudniu 2011 r. Jedno z pomieszczeń powstało dzięki pomocy "Dziennika Zachodniego". To pokój dla osoby dorosłe. W budowę nowej siedziby bardzo mocno byli zaangażowani wolontariusze, którzy po godzinach pracy profesjonalnych firm, przejmowali ich obowiązki na terenie budowy. Całkiem bezinteresownie, biorących jako zapłatę jedynie dobre słowo. W budowie pomagali także ludzie związani z hospicjum, rodziny które przeżyły tragedie, jak i uczniowie szkół. Hospicjum Cordis istnieje już ponad 20 lat (rozpoczęło działalność w Wigilię 1990 r. w Mysłowicach) i pomogło już tysiącom podopiecznych. Teraz my mamy szansę odpłacić dobrem za dobro.

  Remont nowej siedziby rozpoczęto w 2009 roku. Pojawiły się nowe wyzwania i potrzeby. Dom powstał w dwuskrzydłowym przebudowanym dawnym budynku szpitala. Składa się z części przeznaczonej dla osób korzystających z pomocy w ciągu dnia (poradnie rehabilitacyjne, psychologiczne, kuchnia) oraz części stacjonarnej dla 38 chorych, w tym 9 dzieci.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama