Fani Guns N' Roses liczą dni do 11 lipca i koncertu w...

  Fani Guns N' Roses liczą dni do 11 lipca i koncertu w Rybniku

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czy wiecie, co łączy Rybnik z Nowym Jorkiem, Mediolanem czy Istambułem? Fani Guns N' Roses odpowiedzą na to pytanie bez problemu. Wszystkie te miejsca znalazły się na mapie tegorocznej światowej trasy koncertowej legendarnego zespołu. Wielkie muzyczne święto czeka nas już za niespełna trzy miesiące, a konkretnie 11 lipca na rybnickim Stadionie Miejskim przy ulicy Gliwickiej. Gratka o tyle wielka, że do tej pory "Gunsi" grali w Polsce tylko raz, w czerwcu 2006 roku. Wówczas zaprezentowali swoje największe przeboje na stadionie Legii w Warszawie. Tym razem kapela zagra u nas w ramach trasy koncertowej promującej m.in. ostatni krążek "Chinese Democracy".
  Fani Guns N' Roses liczą dni do 11 lipca i koncertu w Rybniku

  ©arc.

  Rybnik wśród największych  Guns N' Roses to jeden z najwybitniejszych zespołów w historii światowego rocka. Na muzycznej scenie zadebiutowali w 1985 roku, przez lata tworząc charakterystyczny dla siebie styl. Do tej pory zespół sprzedał ponad 100 milionów płyt.
  Pierwszy tegoroczny koncert tej rockowej formacji, na czele której stoi charyzmatyczny Axl Rose, odbył się 10 lutego w Nowym Jorku. Kolejne dwa koncerty również odbyły się w tym mieście. Trzy występy sumie w ciągu pięciu dni. Później "Gunsi" zagrali m.in. w Chicago, Detroit, Atlantic City i Los Angeles.

  Na trasie koncertowej w 2012 roku, poza wielkimi ośrodkami w Stanach Zjednoczonych, nie brakuje największych miast w Europie.
  Wystarczy wymienić, że zespół odwiedzi w tym roku cztery europejskie stolice: Dublin, Londyn, Paryż i Sofię. Występ w stolicy Bułgarii, zaplanowany na 8 lipca, poprzedzi show Guns N' Roses w Rybniku. Z kolei po występie w Polsce kapela koncertować będzie w słowackim Trenczynie, a następnie na Bałkanach (m.in. serbski Nowy Sad i chorwacki Split). Póki co ostatni koncert w 2012 roku zaplanowany jest w hiszpańskiej gminie Benicassim, gdzie co roku odbywa się znany festiwal.

  Butle, róże i masażystka  Lipcowy koncert Guns N' Roses w Rybniku cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Sprzedano już ponad 7000 biletów. Organizatorzy spodziewają się około 15 tysięcy fanów, którzy przyjadą nie tylko z całej Polski, ale i naszych sąsiadów. Jednymi z najbardziej pożądanych informacji, oprócz tego, "co zagrają", są także zakulisowe wymagania artystów. I Guns N' Roses w tej kwestii nie zawodzi.

  Grupa, jak przystało na gwiazdę światowego formatu, ma szereg wymagań, które muszą zostać spełnione, aby zespół w ogóle pojawił się na scenie. Jednym z najbardziej nietypowych oczekiwań amerykańskiej kapeli są cztery butle z tlenem.

  - Niewykluczone, że zespół zamierza dać z siebie więcej niż sto procent i będzie w związku z tym potrzebować dodatkowego wspomagania - żartuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu.

  - Co ciekawe, otrzymaliśmy również dokładną specyfikację tych butli. Warto powiedzieć, że każda z nich musi mieć dokładnie 80 centymetrów wysokości, być wypełniona po brzegi i oczywiście wcześniej nieużywana - dodaje Stefański.

  Jak się dowiedzieliśmy, lista (wcale nie tak pobożnych) życzeń liczy aż 56 stron. Wiadomo m.in., że wokalista Axl Rose zażyczył sobie, aby temperatura w jego garderobie wynosiła dokładnie 22 stopnie Celsjusza. Poza tym, musi znaleźć się w niej 18 czerwonych i tyle samo białych, świeżo ściętych róż. Muzycy ulokowani będą tuż za sceną w specjalnych garderobach, przy czym oddzielna przygotowana zostanie dla Axla Rose'a. Ponadto, organizatorzy muszą przygotować pomieszczenia także dla osób, które odpowiadają za realizację koncertu. - Musimy zadbać o specjalne miejsce dla masażysty, a w zasadzie dla masażystki, ponieważ zespół jasno w tym przypadku określa płeć takiej osoby - dodaje Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

  A co na samej scenie?  Muzycy pojawią się u nas z dość przekrojowym repertuarem, nie zabraknie zarówno utworów z ostatniej płyty, jak i największych hitów na czele ze "Sweet Child O'Mine". Przed "Gunsami" pojawi się support, a w zasadzie nawet dwa. Jednym z nich ma być zespół z polskiej rockowej czołówki, a drugim przedstawiciel lokalnej sceny. Prezydent Rybnika Adam Fudali przekazał już agencji Prestige MJM propozycje trzech wykonawców, które następnie zostaną przedstawione managementowi Guns N' Roses. I to do nich zależy teraz decyzja, kto zagra. Może oczywiście się zdarzyć, że żadna z propozycji nie przypadnie muzykom do gustu...

  Koncert Guns N' Roses odbędzie się 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął "Dziennik Zachodni". Początek o godz. 21.00.

  Bilety kosztują: 199 zł (płyta B), 250 zł (płyta A) oraz 270 zł (sektory siedzące).


  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama