Ważne
  Łagodny powiew wiatru na Forum Młodych w Sosnowcu

  Łagodny powiew wiatru na Forum Młodych w Sosnowcu

  Sebastian Reńca

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sobotnim koncertem Piotra Rubika na placu Papieskim, zakończyło się Forum Młodych. Wzięło w nim udział około 20 tysięcy ludzi.
  - Dokładnie dziewięć lat temu w tym samym miejscu odbyło się spotkanie z papieżem Janem Pawłem II. Dlatego żaden inny wybór miejsca, w którym miałoby się odbyć Forum Młodych nie wchodził w rachubę - mówi ksiądz Jarosław Kwiecień, rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej.

  Ksiądz Kwiecień nie wyklucza, że następne Forum odbędzie się w tym samym miejscu za rok.
  Piątkową mszę świętą odprawił dla młodzieży arcybiskup Kazimierz Nycz, a sobotnią biskup Adam Śmigielski.
  Metropolita warszawski wspominał wydarzenia sprzed dziewięciu lat. - Miałem możliwość widzieć wtedy twarz Jana Pawła II, gdy po powrocie z Sosnowca przybył do Krakowa. Był już chory i nie stanął w słynnym oknie na Franciszkańskiej, by spotkać się z młodzieżą. Następnego dnia nie był już na Błoniach Krakowskich. Dlatego można powiedzieć, że wy tutaj w Sosnowcu mieliście ogromne szczęście spotkania z Ojcem Świętym -  mówił arcybiskup Nycz. - Pan Bóg przychodzi do nas nie w sensacyjnych warunkach, ale w łagodnym powiewie wiatru. Przychodzi ze swoim głębokim spokojem. Dziewięć lat temu Jan Paweł II był, był w tym miejscu, 79-letnim schorowanym człowiekiem. Ale jego słabość i starość była właśnie takim łagodnym powiewem bożym.

  Podczas sobotniego kazania, biskup Adam Śmigielski zachęcał młodzież do przestrzegania prawa Bożego. - W dzisiejszych czasach trzeba walczyć ze współczesną odmianą trądu. Choroba ta polega na zapominaniu przez człowieka, że wyszedł z rąk Bożych - mówił do zebranych biskup diecezji sosnowieckiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama